Maciek

pecet Najczęstsze problemy związane z instalacją GTA na PC

1 post w tym temacie

Napisano (edytowany)

Każdy z nas miał pewne problemy z instalacją GTA na PC. Użytkownicy konsol w tym momencie ma przewagę na PC-etem i to ogromną. Do konsoli wrzucasz płytkę albo podłączasz internet i sama z siebie przychodzi instalacja. Tutaj pecetowcy mogą pozazdrościć. Ale tylko pod tym jednym względem.

W tym poradniku przedstawie wam kilka najczęstszych problemów związanych z instalacją GTA na PC:

1. Błąd przy instalacji GTA V związany z Windows Media Player. Niektórzy gracze nie przepadają za domyślnym odtwarzaczem muzyki i wideo i go wyłączają. Dobre rozwiązanie ale niestety instalator wymaga tego programu. Może też się zdarzyć, że nie będziesz posiadać tego pakietu. Tutaj możesz pobrać Windows Media Player.

post.png

2. Problem z uruchomieniem GTA V. Czyli sytuacja kiedy uruchamiamy grę, kursor myśli, ekran wygasa i nic się nie dzieje. To błąd karty graficznej a sposobem na rozwiązanie tego problemu jest ... wyłączenie antywirusa.

3. Problemy z uruchomieniem GTA po pobraniu najnowszego DLC.  Ten problem to prawdziwy koszmar dla gracza, który jest napalony, że sprawdzić nowa zawartość. Niestety w praktyce nie jest tak kolorowo. Często serwery R* leżą i kwiczą. Jeżeli już się uda połączyć z serwerami i pobrać długo oczekiwaną zawartość to kolejnym problemem jest tak zwany "Kod 7" czyli błąd aktualizacji. Dotyczy on błędu aktualizacji najnowszej wersji Social club albo najnowszego Launcher'a

r7lt34.png

Czasami wystarczy usunąć folder C:\Program Files\Rockstar Games\Social Club <== oraz folder, który znajduje się w C:\Users\xxx\Documents\Rockstar Games\Social Club. I ponowne zainstalować wcześniej wymienione nowe wersje Social Club oraz Launcher.

W innych przypadkach należy czekać aż nasz komputer łaskawie nawiąże połączenie z serwerami R* i pobierze sobie brakujące pliki.

Warto również sprawdzić status serwerów R*.

Bez nazwy(12).pngpost1.png

Zachęcam do opisania innych problemów oraz ich rozwiązań. Na pewno komuś się to przyda np mi :D

Edytowano przez Maciek
2 osoby lubią to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Chatbox
    Nie masz uprawnień do chatu.
  • Podobna zawartość

• Jak wyłączyć blokadę edytowania kamery ? pomocy !
      Przez Ephistoteles
      Witam może mi ktoś pomóc ? Mam problem bo gdy nagrywam ( F1 ) misje jak franklin i lamar kradnie motor to gra blokuje mi edytowanie kamery. Da sie to jakoś wyłączyć abym mógł edytować kamerę ? Jakaś modyfikacja ? 
    • Czy bany się resetują?
      Przez Havkarr
      Dostałem ostatnio bana na parę dni (nie wiem dokładnie ile) za pieniądze które dostałem od cheatera wtedy nie wiedziałem, że branie ich jest nie dozwolone (pieniądze spadały z "nieba" na moją postać) I tu moje pytanie bo słyszałem, że najpierw jest ban na ileś tam tygodni potem miesięcy i na koncu jest permanentny ban, więc jeśli dostałem tego pierwszego bana to po jakimś czasie ta ilość banów (w moim przypadku jednego bana) się zresetuje?
      Z góry dziękuję