Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Wyrzucanie z gry po kilku minutach


meDiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, a więc mam problem dotyczący zapewne grafiki.

Kupilem komputer nowiutki oraz pierwsze co to zainstalowalem sterowniki oraz GTA 5 ze Steama.

Po zainstalowaniu pograłem sobie z 4 minuty i zaciął mi się całkowicie monitor i wyrzuciło mnie z gry, tak samo jest na FiveM (widoczne było tzw. mrowienie monitora)

Za każdym razem gdy odpalam GTA tak jest, i prawie zawsze było to mrowienie, zacinało się dźwięk się powtarza i na ekranie pojawiają się dziwne znaki jeżeli można tak to nazwać.

Zakładam, że jest coś nie tak z kartą graficzną.

Specyfikacja :

  • Karta graficzna GEFORCE GTX 1050Ti 4GB  
  • Procesor 4 RDZENIOWY Intel i5 2400  TURBO 3,40 GHz
  • Pamięć RAM 8GB
  •  500gb HDD 
  • Zasilacz 500W

Czytałem również, że występowały jakieś problemy pomiędzy nvidią, a intelem. System to Windows 7 Home Basic 64 bitowy.

Dodam również, że pojawiał się czasem komunikat Sterownik NVIDIA Kernel Mode Driver przesstał działać ale odzyskał sprawność.

Edytowane przez meDiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

22 godziny temu, meDiego napisał:

Witam wszystkich, a więc mam problem dotyczący zapewne grafiki.

Kupilem komputer nowiutki oraz pierwsze co to zainstalowalem sterowniki oraz GTA 5 ze Steama.

Po zainstalowaniu pograłem sobie z 4 minuty i zaciął mi się całkowicie monitor i wyrzuciło mnie z gry, tak samo jest na FiveM (widoczne było tzw. mrowienie monitora)

Za każdym razem gdy odpalam GTA tak jest, i prawie zawsze było to mrowienie, zacinało się dźwięk się powtarza i na ekranie pojawiają się dziwne znaki jeżeli można tak to nazwać.

Zakładam, że jest coś nie tak z kartą graficzną.

Specyfikacja :

  • Karta graficzna GEFORCE GTX 1050Ti 4GB  
  • Procesor 4 RDZENIOWY Intel i5 2400  TURBO 3,40 GHz
  • Pamięć RAM 8GB
  •  500gb HDD 
  • Zasilacz 500W

Czytałem również, że występowały jakieś problemy pomiędzy nvidią, a intelem. System to Windows 7 Home Basic 64 bitowy.

Dodam również, że pojawiał się czasem komunikat Sterownik NVIDIA Kernel Mode Driver przesstał działać ale odzyskał sprawność.

Po uruchomieniu gry przejdź do ustawień i powyłączaj zbędne bajery, które to mają wpływ na grę. Dotyczy to też grafiki i wideo. Nawet voip też jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam problem z DirectX11, w dxdiag czasem pokazuję w sekcji "Ekran" czy coś takiego, że nie mam, a czasem, że mam (chodzi o te informację o direct czy coś takiego). Aby wszystko było git muszę odinstalowywać sterowniki i na nowo pobierać ze strony NVIDII i czasem to ustaję ale wtedy mi się często nie ładuje monitor, a wtedy znów nie mam tych informacji XD. Wie ktoś coś o tym?

Edytowane przez meDiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź do ustawień w launcher i kliknij w grę po lewej i będzie opcja sprawdz zgodność plików to zrób to . Zajmnie trochę czasu , ale zobaczysz czy pomogło. 

A jeśli chodzi o sterowniki to wejdz na stronę nVidia i pobierz i zainstaluj GeForce Expierence i zapomnij o sterownikach dostaniesz info o nowych sterownikach każdego miesiąca na początku. Tam w tej aplikacji też trzeba się zarejestrować i zalogować potem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, meDiego napisał:

Robiłem to wielokrotnie wraz z odinstalowywaniem ich pare razy, natomiast w dxdiag w zakładce Ekran nie pokazuja mi się wiadomości typu Direct coś tam niedostępne itd.

Nie mogę przez to odpalić kompa na normalnym trybie oprócz na awaryjnym.

Masz sterownik monitora wgrany, czy ten domyślny z Windows? Wgraj sterownik monitora ten z ich strony. Oj coś namieszales i chyba Cię czeka reinstalacja systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Recon

właśnie dzisiaj trochę pokminiłem i z odinstalowanym directem, a zainstalowanymi sterownikami karty graficznej

przez chwilę działał i się wyłączył. Później z zainstalowanym directem i sterownikami karty graficznej na chwile się włączał i wyskakiwał ten komunikat, że Sterownik NVIDIA Kernel przestał działać ale odzyskal sprawność, a ekran robił się czarny na chwilę wracał i za każdym razem gdy wracał był ten komunikat, a po chwili się wyłączał.

Wiesz może co jest przyczyną? Ja poszukam sterowników do monitora.

//edit: Wiesz może jak znaleźć te sterowniki? Ja szukam i szukam i nie moge znaleźć. Mój monitor to  C24F396FHU

Edytowane przez meDiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meDiego napisał:

@Recon

właśnie dzisiaj trochę pokminiłem i z odinstalowanym directem, a zainstalowanymi sterownikami karty graficznej

przez chwilę działał i się wyłączył. Później z zainstalowanym directem i sterownikami karty graficznej na chwile się włączał i wyskakiwał ten komunikat, że Sterownik NVIDIA Kernel przestał działać ale odzyskal sprawność, a ekran robił się czarny na chwilę wracał i za każdym razem gdy wracał był ten komunikat, a po chwili się wyłączał.

Wiesz może co jest przyczyną? Ja poszukam sterowników do monitora.

//edit: Wiesz może jak znaleźć te sterowniki? Ja szukam i szukam i nie moge znaleźć. Mój monitor to  C24F396FHU

Jakiej firmy masz monitor to wchodzisz na stronę tego producenta i tam są te sterowniki do monitora.

Powinny być wraz z monitorem.

Edytowane przez Recon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Recon właśnie czytam na stronie samsunga i nie mogę znaleźć...

W instrukcji jest napisane, że sterowniki się znajdzie na stronie samsung.com, a nigdzie nie ma.

Natomiast w instalacji jest tylko jakiś Easy Getting Box czy coś takiego i coś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum