Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Weryfikacja prawa włsności gry trwa dłużej niż zwykle. Proszę czekać...


Zochan060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem z gta v i wierzę w to że ktoś mi pomoże. Ogólnie to problem jest taki że przed zakupem gry jakoś mi się gra zepsuła. Oczywiście była nieoryginalna ale problem jaki z nią był i nadal jest również po zakupie i pobraniu od zera gry mianowicie po uruchomieniu gry wyskakuje komunikat "Aktywacja weryfikacja prawa własności gry..."(w załączniku jak to wygląda). I teraz mam takie pytanko co zrobić. Ten komunikat stoi w miejscu. Czekałem już godzinę i nie zanosi się na to by się to naprawiło. Grę mam na platformie steam i loguje się przez rockstar social club. Komputer jest całkiem porządny także to raczej nie tego wina. Liczę na pomoc i dziękuję z góry.

Edit: dodam że wszystko było pobierane i instalowane od zera nawet ten social club. Przed pojawieniem się błędu gra działała bez zarzutów.

received_2475535119219218.png

Edytowane przez Zochan060
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety usunięcie pliku host, podmiana na standardowy oraz specjalnie stworzona dla gta 5 wersja pliku zawiodła. Dalej zostaje wyświetlany ten komunikat. Po każdej próbie był restartowany komputer. Zgłosiłem się do supportu Rockstar i czekam na odpowiedź. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i nic z tego. Pisałem do supportu do rockstar i po jakimś czasie po prostu kazali mi przeinstalować grę, wyczyścić wszystkie pozostałości ale już to robiłem w sumie tylko że wtedy nie miałem oryginała i też nie działało a nie marzy mi się pobieranie 80gb od nowa. Kazali mi jeszcze usunąć podejrzane programiki ale sprawdzałem je to nawet HW monitor chcieli żebym usunął to w sumie śmieszne jest tym bardziej że te wymienione były instalowane jeszcze przed tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zochan060 napisał:

Próbowałem i nic z tego. Pisałem do supportu do rockstar i po jakimś czasie po prostu kazali mi przeinstalować grę, wyczyścić wszystkie pozostałości ale już to robiłem w sumie tylko że wtedy nie miałem oryginała i też nie działało a nie marzy mi się pobieranie 80gb od nowa. Kazali mi jeszcze usunąć podejrzane programiki ale sprawdzałem je to nawet HW monitor chcieli żebym usunął to w sumie śmieszne jest tym bardziej że te wymienione były instalowane jeszcze przed tym problemem.

Tak czy siak to w rejestrze dalej są pozostałości po odinstalowaniu. Usunięcie tak po prostu przez odinstalowanie  faktycznie usuwa grę , ale nie jej wszystkie pliki. Gdyż przy instalacji programu , czy to gry w rejestrze są fizycznie nadal pozostałości, które identyfikują grę lub program. 

Można zrobić tak:  po ścieżce dostępu sprawdź lokalizację gry i przekopiuj cały folder ten z grą na inny dysk pod taką samą  nazwą jak jest.

Następnie pobierz program do odinstalowania ,, Revo Unistaller" i przez ten program odszukaj ikonę gry , którą chcesz usunąć będziesz miał w trybie bezpiecznym usuwanie włącznie z plikami rejestru i tu będzie drzewo do rejestru wszystko zaznaczasz i usuwasz. Też czyścisz dyski tym programem z śmieci , które są w dyskach chwilę czekasz i pojawią się ich tysiące można je bezpiecznie usunąć bez twojej ingerencji w system . program jest dla użytkownika bezpieczny. Samodzielne grzebanie w rejestrze należy do zaawansowanych , nie polecam tobie tego bo rozwalisz system. 

Po tym wszystkim odinstalowaniu przez ten program i przeładowaniu systemu instalujesz grę i wskazujesz lokalizację , gdzie ma być zainstalowana. Następnie przerywasz instalację i kopiujesz wcześniej skopiowany plik z grą o takiej samej nazwie do tej lokalizacji i potwierdzasz kopiuj i zamień. 

Uruchamiasz Launcher ponownie i tu w ustawieniach możesz sprawdzić lokalizację gry oraz  weryfikację plików, którą  to przeprowadzasz teraz. Nie pobiera ci całej gry , a tylko weryfikuje pliki, które w procesie instalacji po prostu zostały pominięte , utracone. 

W ten sposób oszczędzasz czas na pobieranie 93,6 GB  faktycznie tyle waży GTAV.

Przy instalacji możesz wyłączyć program antywirusowy , a załączysz go potem. Może blokować weryfikację. Jakiego używasz programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Eset nod antyvirus ale wątpię że to jego wina gdyż przed wyskakującym problemem gdy gra działała ale była nieoryginalna tez miałem ten sam antywirus bez żadnych aktualizacji do tego czasu. Przed chwilą sprawdziłem jak będzie się gra zachowywać jak wyłączę zabezpieczenia z niego ale nadal jest to samo. Spróbuję odinstalować i wyczyścić ponownie tak jak ty to piszesz. Dzięki za radę dam znać jak skończę wykonywać te operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordo, miałem to samo. Napisałem do Suuportu R* i działało. Musisz wejść w konfigurację systemu, po czym musisz wejść w "Usługi" oraz kliknąć "Ukryj Wszystkie Usługi firmy Microsoft" i kliknąć wyłącz wszystkie, po czym restartujesz kompa i bajlando działa. Przynajmniej u mnie tak było i miałem to samo. Prawdopodobnie na twoim komputerze jest jakiś program lub coś tego typu(nie znam sie na tym) i dlatego blokuje ci dostęp do Online. Mam nadzieję że to coś w twoim przypadku pomoże ;D Trzymam Kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie to nie działa. To była jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem aby gta zadziałało lecz niestety nic to nie pomogło. W sumie robiłem to może z 6-7 razy i jeszcze raz jak ty mi to napisałeś ale tym razem nic z tego. Wysyłam wam wiadomość z support rockstar i po wykonaniu wszystkich kroków nadal nic. W sumie kończą mi się pomysły co jeszcze można by z tym zrobić. Grę przeinstalowałem ale w sposób stworzenia kopii zapasowej ze steam i przy okazji zainstalowałem ją na drugim komputerze gdzie gra normalnie działa lecz wolałbym korzystać z tego.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zochan060 napisał:

No niestety u mnie to nie działa. To była jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem aby gta zadziałało lecz niestety nic to nie pomogło. W sumie robiłem to może z 6-7 razy i jeszcze raz jak ty mi to napisałeś ale tym razem nic z tego. Wysyłam wam wiadomość z support rockstar i po wykonaniu wszystkich kroków nadal nic. W sumie kończą mi się pomysły co jeszcze można by z tym zrobić. Grę przeinstalowałem ale w sposób stworzenia kopii zapasowej ze steam i przy okazji zainstalowałem ją na drugim komputerze gdzie gra normalnie działa lecz wolałbym korzystać z tego.

image.png

No to jest to co ci dokładnie poleciłem tylko tu CCleaner polecają . Chodzi o to, że u ciebie masz nadal w rejestrze pozostałości po gta. Skoro na drugim kompie jest dobrze to ten komputer ma problem. Czyszczenie komputera przy deinstalacji gry poprzez ich zalecenia, ale przez ten CCleaner lub RevoUnistaller. Można też zrobić czystą instalację systemu , ale to czystą od podstaw. Poprzez formatowanie dysku itd. 

Coś tu wg mnie zrobiłeś nie tak przy deinstalacji gta wygląda to tak z mojej strony. Deinstalując przez ten program co ci podałem usuwana jest cała gra wraz z plikami w rejestrze. 

Czy miałeś robiłeś to właśnie tak, czy widziałeś drzewo plików do rejestru , czy wszystkie są zaznaczone i usunięte, czy wyczyściłeś przez ten program śmieci z twojego kompa. ?

Jak nie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc, jestem tu nowy i nie wiem gdzie szukać pomocy. Chciałem zagrać w GTA V po dłuższej przerwie, ale najprawdopodobniej ktoś ukradł mi konto ( podejrzewam, że ruskie kacapy ). Nie mogę się zalogować do social club na swojego maila ani hasło, reset hasła nie przychodzi na maila. Co robić ? Pomoże ktoś jak odzyskać swoje konto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witia88 napisał:

Panowie, proszę o pomoc, jestem tu nowy i nie wiem gdzie szukać pomocy. Chciałem zagrać w GTA V po dłuższej przerwie, ale najprawdopodobniej ktoś ukradł mi konto ( podejrzewam, że ruskie kacapy ). Nie mogę się zalogować do social club na swojego maila ani hasło, reset hasła nie przychodzi na maila. Co robić ? Pomoże ktoś jak odzyskać swoje konto ?

Skoro prawidłowy emeil i hasło to powinno być zobacz w poczcie może na stronie. Możliwe, że potraktowano jako śmieci.

Ponów ponownie , a jak nie to suport zgłaszasz do nich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2020 o 19:28, Recon napisał:

No to jest to co ci dokładnie poleciłem tylko tu CCleaner polecają . Chodzi o to, że u ciebie masz nadal w rejestrze pozostałości po gta. Skoro na drugim kompie jest dobrze to ten komputer ma problem. Czyszczenie komputera przy deinstalacji gry poprzez ich zalecenia, ale przez ten CCleaner lub RevoUnistaller. Można też zrobić czystą instalację systemu , ale to czystą od podstaw. Poprzez formatowanie dysku itd. 

Coś tu wg mnie zrobiłeś nie tak przy deinstalacji gta wygląda to tak z mojej strony. Deinstalując przez ten program co ci podałem usuwana jest cała gra wraz z plikami w rejestrze. 

Czy miałeś robiłeś to właśnie tak, czy widziałeś drzewo plików do rejestru , czy wszystkie są zaznaczone i usunięte, czy wyczyściłeś przez ten program śmieci z twojego kompa. ?

Jak nie  

Zrobiłem to tak że zainstalowałem twój programik i nim odinstalowałem oraz przeczyściłem gta 5 i rockstar games lanucher a ich programikiem przeczyściłem rejestry i uruchomiłem tego niby skana. Co do tego że na drugim działa to w sumie mam nowości bo Grand Theft Auto 5 działa lecz Gta online już nie xd. Wyskakuje błąd "Uwaga Przekroczono czas wczytywania danych gracza. Wróć do Grand Theft Auto V i spróbuj ponownie później.  Przez krótki czas 30 sekund wyskoczyła ta aktywacja ale przeszła. Chciałbym w sumie zrobić reinstal systemu bo widzę co się z nim dzieje ale na to muszę poczekać więc jak macie jeszcze jakieś pomysły to zapraszam do odpowiedzi. ? Support Rockstara poleca mi przeskanowanie systemu pod względem złośliwego oprogramowania co w sumie zrobię bo dawno skanowany nie był ale zalecają jeszcze sprawdzenie integralności chronionych plików systemowych poprzez komendę w cmd oraz przewrócenie systemu stanu przed występowaniem błędu przez punkty przywracania ale takich punktów nie posiadam. Dręczy mnie w sumie to że po reinstalacji systemu gra może dalej nie chodzić widząc to że na drugim sprzęcie na którym system był instalowany niedawno też jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zochan060 napisał:

Zrobiłem to tak że zainstalowałem twój programik i nim odinstalowałem oraz przeczyściłem gta 5 i rockstar games lanucher a ich programikiem przeczyściłem rejestry i uruchomiłem tego niby skana. Co do tego że na drugim działa to w sumie mam nowości bo Grand Theft Auto 5 działa lecz Gta online już nie xd. Wyskakuje błąd "Uwaga Przekroczono czas wczytywania danych gracza. Wróć do Grand Theft Auto V i spróbuj ponownie później.  Przez krótki czas 30 sekund wyskoczyła ta aktywacja ale przeszła. Chciałbym w sumie zrobić reinstal systemu bo widzę co się z nim dzieje ale na to muszę poczekać więc jak macie jeszcze jakieś pomysły to zapraszam do odpowiedzi. ? Support Rockstara poleca mi przeskanowanie systemu pod względem złośliwego oprogramowania co w sumie zrobię bo dawno skanowany nie był ale zalecają jeszcze sprawdzenie integralności chronionych plików systemowych poprzez komendę w cmd oraz przewrócenie systemu stanu przed występowaniem błędu przez punkty przywracania ale takich punktów nie posiadam. Dręczy mnie w sumie to że po reinstalacji systemu gra może dalej nie chodzić widząc to że na drugim sprzęcie na którym system był instalowany niedawno też jest problem.

Czyli mamy postępy już jakieś coś ruszyło A ten komunikat to i ja wczoraj zauważyłem po awarii serwerów rockstara dosłownie mi mignął. Skanowanie systemu jest zalecane co ok 2 lub 3 tygodnie takie pełne. Gdyż monitor może przepuścić szkodnika, a są inteligentnie pisane by ominąć program antywirusowy. 

"Uwaga Przekroczono czas wczytywania danych gracza. Wróć do Grand Theft Auto V i spróbuj ponownie później - tu powinno działać potwierdzenie na ok i graj. Lub możesz zrobić , ale nie koniecznie weryfikację plików na zgodność  w launcher . Po zalogowaniu się przejdź do ustawienia, a tu masz zrzut. Zajmuje parę minut , a może naprawić pominięte w procesie instalacji pliki. 

Reinstalacja systemu - zalecam zrobić kopię plików gta pod taką samą nazwą jak ci wcześniej pisałem i przeniesienie jej na dysk przenośny lub inny jeśli masz dysk podzielony na partycje. Możesz też zrobić kopię systemu i przenieść ją na inny dysk wraz z dokumentami.  W procesie reinstalacji może nadpisać pliki już istniejące i dlatego zalecana jest czysta instalacja systemu z formatowaniem dysku C, a potem instalacja systemu. Instalacja sterowników zaczynamy od płyty głównej sterowniki producenta i sterowniki graficzne też no i tak dalej. Potem można aktualizować je. 

Nie będzie problemu z grą , gdyż masz już czysto. Pobierasz launchera z strony rockstara i instalujesz  go , a potem jak wcześniej już napisałem niech pobiera i utworzy plik z nazwą taką jak masz w kopi. To przerywasz proces i wrzucasz tą kopię przeładuj gta i system zaloguj się i możesz już zrobić dla spokoju weryfikację plików na zgodność to tak proforma już. 

Jak już chyba zauważyłeś , ze każdy program lub gra zostawia po sobie śmieci w rejestrze nawet po deinstalacji. Dlatego polecam ten programik do odinstalowywania i czyszczenia tam jest zakładka narzędzia i po lewej usuwanie zbędnych plików jak to klikniesz i poczekasz chwilę to masz pliki, które bezpiecznie można usuwać. Tryb łowcy też dobra funkcja przy instalacji i deinstalacji.

Punkty przywracania hm dobre jak jest wszystko ok to najlepiej zrobić sobie taki jak już masz po instalacji wraz z sterownikami i wiesz , że wszystko gra jak powinno. To robisz taki punk i zapisujesz swoją nazwę byś mógł zapamiętać lub zrobić kopię systemu i wrzucić na dysk przenośny lub partycję np. G. Następnie wyłączasz tworzenie punktów przywracania.

ScreenShot026.png.147183fe4ce9417db505c0f8e4bedd10.png717979741_UstawieniaGTA5.png.0d6b20b5e491cd1388ece0176debb5e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mefuuu napisał:

Witam, od bardzo dawna GTA mi nie działa poprawnie, przebieg akcji wygląda tak:

Bezproblemowo się loguję i odpalam grę, automatycznie ładuje mi się GTA Online, ale bardzo długo, dłużej niż zwykle. W trakcie "Wczytywania Online" wyskakuje informacja o tytule "Weryfikacja prawa własności gry trwa dłużej niż zwykle, proszę czekać..." po paru minutach owa informacja znika i online nadal się ładuje, po czym zwraca błąd o przekroczeniu limitu czasu ładowania, że mam wrócić do GTA 5 i spróbować ponownie. No dobra, wchodzę do fabuły i dupa. Potężny lag, w prawym dolnym kółko ładowania niezmiennie się kręci i nie chce przestać. Od czasu do czasu tekstury w fabule nawet się nie ładują.

Owa sytuacja zawsze wygląda tak samo mimo, że próbowałem reinstall gry, a wina internetu na pewno to nie jest, bo poprzednio na nawet gorszym internecie niż mam teraz wszystko działało bez zarzutu.

Screen gdzie widoczny jest ekran od razu po załadowaniu fabuły, nic zrobić nie mogę, nie mogę się ruszyć ani nic. Zostaje mi tylko zamknąć GTA i w nieskończoność próbować to samo bez skutku.
image.thumb.png.469629e8c71c6724f7f584df333a8514.png

EDIT:
Gram na PC poprzez rockstar launcher

A próbowałeś weryfikacji plików poprzez launcher 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Weryfikacja prawa własności gry trwa dłużej niż zwykle, proszę czekać..
20 godzin temu, Mefuuu napisał:

tak, próbowałem

Jak wystąpi u Ciebie ten lag to zrób zamknięcie procesu Ctrl+Alt+del i zamknij gta po załadowaniu się launchera kliknij ok jak się pojawi komunikat i kliknij graj. 

Czy to coś pomaga , czy nie?

To trzeba w ustawieniach gry zmniejszyć grafikę np na średnią i zobaczyć co dalej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Namo zmienił(a) tytuł na Weryfikacja prawa włsności gry trwa dłużej niż zwykle. Proszę czekać...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum