Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam graczy! 

Przed wczoraj w końcu kupiłem GTA V, z nadzieją na przyjemny feeling z rozgrywki. Po długiej walce z pobieraniem odpalam sobie grę, konfiguruje ją i co? Ano śmiga jak marzenie. Prolog ograny z bananem na ryjcu. Szczęśliwy i nieświadomy tego co za chwile nastąpi  oglądam filmik i wkraczam do kolejnej akcji i tu następuje katastrofa. Przejeżdżam połowę drogi bez najmniejszego problemu, ale druga połowa to już istna katorga. Gra zaczyna freezować, fps-y spadają w dół, generalnie nie da się zrobić nic. Myślałem, że jednak może to wina tej misji, może problem z tą częścią miasta,  a może po prostu to wina tego że dopiero pierwszy raz odpaliłem grę i mój lapcot mieli dużo plików naraz. No nie, nic z powyższych, bo nawet gdy przemęczyłem się z tą pierwszą misją problem nawet trochę się nie zmniejszył. 
Problem opisałem to teraz do rzeczy. 

Osiągi mojego laptopa zamieszam w pliku z nazwą laptopa. (zaznaczę tylko że mieszczę się w klamrze wymogów postawionych przez rockstar)

Nie jest to jedyna gra gdzie taki problem występuje, jednak tym razem jestem zdeterminowany do rozwiązania tego. Planowałem kupić RAM, zwiększając go sobie do ok 16 GB. Jednak patrząc na zużycie, nie widzę w tym przypadku takiej potrzeby. Martwi mnie natomiast CPU ( również zamieszczone będzie w pliku), które momentalnie ze 100% spada do 27% itp. Czy ktoś z was orientuje się co jest przyczyną? Czy istnieje sposób (nie mówię o kupnie nowego sprzętu, ewentualnie zapatruje się na kupno dysku ssd) na rozwiązanie tego problemu? 
 

Z góry dzięki za zainteresowanie! 3majcie się gracze! #stayathome and #besafe 

P.S. Wybaczcie jakość nagrań, ale specjalnie nagrałem telefonem żeby nie zakłamywać wyników jakimś programem do nagrywania ?

ZDJĘCIE CPU.jpg

acer aspire f5-573g.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według filmiku ten ram da mi kilka dodatkowych fps, tyle tylko że zakładam że mowa tu o jakości wysokiej lub średniej. Mnie zadowalają najniższe ustawienia graficzne, nawet na mniejszej rozdzielczości. Na moich filmikach masz rozdzielczość 1366 x 720 (bodajże taką) i na testach wydajnosci gra ma stałe 50-60 fps. Problem jest już w grze. Wygląda to tak jakby dysk nie wyrabiał z wczytywaniem informacji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, uderzam w tym samym poście żeby syfu nie robić. 
Długie grzebanie w najróżniejszych zakamarkach mojego komputera, poprawiło moje wyniki. Gra stała się grywalna. Wciąż problematyczna jednak grywalna. Porobiłem jednak trochę skanów, testów i innych takich. Czy ktoś kto ma głowę do tych wszystkich CPU-w GPU-w itd mógł by powiedzieć mi coś więcej na te temat? ?  
benchmark z MSI afterburnera
"07-04-2020, 13:20:49 GTA5.exe benchmark completed, 21223 frames rendered in 826.500 s
                     Average framerate  :   25.6 FPS
                     Minimum framerate  :    0.5 FPS
                     Maximum framerate  :   31.8 FPS
                     1% low framerate   :    0.7 FPS
                     0.1% low framerate :    0.5 FPS"

Analiza FPS z rozgrywki

https://imgur.com/OQjTlVP

Nie wiem co jeszcze musiał bym poddac analizie żeby móc wystawić pełną diagnozę ? zależało by mi jedynie na wskazaniu głównego winowajcy. Bo sprzęt ewidentnie dał by radę, gdyby nie coś, tylko co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 8GB RAM to zobacz jak jest zajęta jej część . Zwiększenie pamięci RAM da temu problemowi radę. Tu na forum jest już taki temat i zwiększenie pamięci z 8 do 16GB dało temu rezultat. Obstawiam , że prawie cała pamięć lub trochę mniejsza jest zajęta w grze.. Czy masz zmniejszone zaludnienie w grze i zmniejszone bądź wyłączone zbędne funkcje w ustawieniach gry,

To nie dysk ma problem z wczytywaniem danych , a pamięć RAM ma problem , gdyż jest prawie cała zajęta dlatego dysk mieli ( słychać głośniej jego pracę) próbuje wykorzystać też pamięć z innych źródeł. 

GTA jest wymagającą grą  jest z 2015r i jej specyfikacja uległa zmianom, ale jest aktualizowana na bieżąco przez Rocstar to zmienia ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedynie 4GB! Jutro zamawiam dodatkową kość 8GB. W ustawieniach wszystko na zero skręcone, ustawienia graficzne low.  Pokazuje mi zużycie 911MB RAM. Wczoraj specjalnie wszedłem na multiplayer z kumplem, żeby nagrać ten fragment. Spójrz co się dzieje gdy gra musi szybko wczytać jakiś teren. Dlatego też myślałem o dysku. Tak się objawia mały ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bobpcio napisał:

mam jedynie 4GB! Jutro zamawiam dodatkową kość 8GB. W ustawieniach wszystko na zero skręcone, ustawienia graficzne low.  Pokazuje mi zużycie 911MB RAM. Wczoraj specjalnie wszedłem na multiplayer z kumplem, żeby nagrać ten fragment. Spójrz co się dzieje gdy gra musi szybko wczytać jakiś teren. Dlatego też myślałem o dysku. Tak się objawia mały ram?

No ja wiem jak to jest mieć mało RAMu lub mieć polecaną przez sprzedawcę. Nigdy więcej. 

Kość RAM konieczna dobrze by było w dualu jest szybsza. A dysk zawsze się przyda, tylko renomowanych firm. A nie córek tych firm.

Karta graficzna tu ma 2GB pamięci.Nie jest to za wiele , a na niskie lub średnie się nada.

Jeszcze duże znaczenie ma szybkość internetu przesył danych pomiędzy bramkami.

Masz w tym laptopie miejsce na drugi dysk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum