Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

GTA V Niespodziewanie przestało działać


Pesju

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, gra działa idealnie, nie ważne na jakich ustawieniach jest płynnie za każdym razem, lecz problem tkwi w tym iż po pewnym czasie, bywa to różnie, raz po 5 minutach, a raz po nawet godzinie gra sie crashuje z błędem "GTA V Niespodziewanie przestało działać" dzieje się tak cały czas, nie mam pojęcia od czego zależy cała zasada tego crashowania bo czasem jestem w stanie wykonać do 5 misji na online, a czasem wywala mnie nawet podczas pierwszej. Nie jest to spowodowane przegrzaniem czy zbyt intensywnej pracy jednego z moich podzespołów komputerze, gdyż wiele razy obserwowałem na wykresach w menedżerze zadań wszystkie podzespoły i przy crashu pasek w karcie graficznej skakał do maximum na ułamek sekundy, ale to pewnie przez to że właśnie taki crash się odbył. Dodam jeszcze że mam nowy system postawiony 3 dni temu z zainstalowanymi wszystkimi najnowszymi i najlepszymi sterownikami do karty graficznej i innych urządzeń, wersje windows 10 również mam zaktualizowaną tak jak należy i nie mam żadnych innych najnwoszych. Dlatego proszę o pomoc z rozwiązaniem tego problemu gdyż przeszukując internet nigdzie jeszcze niestety nie napotkałem się z rozwiązaniem. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Moje specyfikacje komputera:

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Karta Graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

Płyta główna: Gigabyte B450 Aorus M

RAM: 16GB nie pamiętam jaki ale firmy HyperX

Dysk: 1 TB PNY CS900 SSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Pesju napisał:

Więc tak, gra działa idealnie, nie ważne na jakich ustawieniach jest płynnie za każdym razem, lecz problem tkwi w tym iż po pewnym czasie, bywa to różnie, raz po 5 minutach, a raz po nawet godzinie gra sie crashuje z błędem "GTA V Niespodziewanie przestało działać" dzieje się tak cały czas, nie mam pojęcia od czego zależy cała zasada tego crashowania bo czasem jestem w stanie wykonać do 5 misji na online, a czasem wywala mnie nawet podczas pierwszej. Nie jest to spowodowane przegrzaniem czy zbyt intensywnej pracy jednego z moich podzespołów komputerze, gdyż wiele razy obserwowałem na wykresach w menedżerze zadań wszystkie podzespoły i przy crashu pasek w karcie graficznej skakał do maximum na ułamek sekundy, ale to pewnie przez to że właśnie taki crash się odbył. Dodam jeszcze że mam nowy system postawiony 3 dni temu z zainstalowanymi wszystkimi najnowszymi i najlepszymi sterownikami do karty graficznej i innych urządzeń, wersje windows 10 również mam zaktualizowaną tak jak należy i nie mam żadnych innych najnwoszych. Dlatego proszę o pomoc z rozwiązaniem tego problemu gdyż przeszukując internet nigdzie jeszcze niestety nie napotkałem się z rozwiązaniem. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Moje specyfikacje komputera:

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Karta Graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

Płyta główna: Gigabyte B450 Aorus M

RAM: 16GB nie pamiętam jaki ale firmy HyperX

Dysk: 1 TB PNY CS900 SSD

Jakiej firmy ta karta graficzna i ile ma ramu. 

Zobacz w ustawieniach wideo w grze zmniejsz nie które bajery. Nie są potrzebne, a zajmują pamięć. 

W ustawieniach karty graficznej jeśli masz do niej program producenta możesz zobaczyć i też zmniejszyć lub zwiększyć parametry. 

W parametrach nVidia można też zmienić co niektóre ustawienia. 

Przy zmianie zapamiętaj co robisz i sprawdź, gdyby było inaczej ustaw jak było, a zajmij się innym parametrem. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Recon napisał:

Jakiej firmy ta karta graficzna i ile ma ramu. 

Zobacz w ustawieniach wideo w grze zmniejsz nie które bajery. Nie są potrzebne, a zajmują pamięć. 

W ustawieniach karty graficznej jeśli masz do niej program producenta możesz zobaczyć i też zmniejszyć lub zwiększyć parametry. 

W parametrach nVidia można też zmienić co niektóre ustawienia. 

Przy zmianie zapamiętaj co robisz i sprawdź, gdyby było inaczej ustaw jak było, a zajmij się innym parametrem. 

Powodzenia 

Karta graficzna jest od NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB.

Zmieniłem sobie w grze ustawienia na najniższe jakie są tylko możliwe i nadal nic, próbowałem nawet zmienić directX z 11 na 10, również nic.

Bawiłem się różnymi ustawieniami jeśli chodzi o panel sterowania NVIDIA i próbowałem, nic nie pomogło więc wróciłem z powrotem do ustawień jakie miałem wcześniej.

Nawet bawiłem się w instalowanie różnych sterowników graficznych, typu starsze wersje, czy nawet najnowsze wersje studyjne,  które owo pomagały na innych forach jak czytałem lecz nadal nic.

Do tego wszystkiego mogę dodać że ostatnio uporam się z ogromnym problemem, gdyż mam częste blue screeny jak właśnie odpalam jakąś gre która ma "średnie wymagania i wyższe".

Próbowałem scany przeróżne w komputerze, sprawdzałem sterowniki do każdego podzespołu aktualizowałem każdą możliwą rzecz i wciąż to samo, czyli problemy z jakimikolwiek grami w tym najważniejsze GTA Online i właśnie owe blue screeny.

Naprawdę nie mam pojęcia co jeszcze jestem w stanie zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pesju napisał:

Karta graficzna jest od NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB.

Zmieniłem sobie w grze ustawienia na najniższe jakie są tylko możliwe i nadal nic, próbowałem nawet zmienić directX z 11 na 10, również nic.

Bawiłem się różnymi ustawieniami jeśli chodzi o panel sterowania NVIDIA i próbowałem, nic nie pomogło więc wróciłem z powrotem do ustawień jakie miałem wcześniej.

Nawet bawiłem się w instalowanie różnych sterowników graficznych, typu starsze wersje, czy nawet najnowsze wersje studyjne,  które owo pomagały na innych forach jak czytałem lecz nadal nic.

Do tego wszystkiego mogę dodać że ostatnio uporam się z ogromnym problemem, gdyż mam częste blue screeny jak właśnie odpalam jakąś gre która ma "średnie wymagania i wyższe".

Próbowałem scany przeróżne w komputerze, sprawdzałem sterowniki do każdego podzespołu aktualizowałem każdą możliwą rzecz i wciąż to samo, czyli problemy z jakimikolwiek grami w tym najważniejsze GTA Online i właśnie owe blue screeny.

Naprawdę nie mam pojęcia co jeszcze jestem w stanie zrobić...

Dziwne masz lepszą kartę , która nie spełnia swojej roli . Ta karta ma fabryczne podkręcenie do której powinieneś mieć jeszcze specjalny program z ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Recon napisał:

Dziwne masz lepszą kartę , która nie spełnia swojej roli . Ta karta ma fabryczne podkręcenie do której powinieneś mieć jeszcze specjalny program z ustawieniami

Jedyne co mogę zrobić jeśli o kartę chodzi to instalacja GeForce Experience który jedyne co robi to daje najnowsze aktualizacje do karty i optymalizuje gry, nie mam takich opcji żeby manualnie podkręcać w jakiś sposób wydajność czy ją zaniżać.

Największy problem leży w tym że widziałem że bardzo dużo osób miało z tym problem i każdy na swój sposób jakoś dawał rade się z nim uporać lecz niestety po przetestowaniu chyba każdej możliwej opcji którą znalazłem na różnych forach, czy nawet na filmikach z rozwiązaniami to nadal nic nie działa. Gra chodzi od 5 do 30 minut po czym niespodziewanie się zamyka.

Próbowałem nawet jakoś analizować to w których momentach takie coś występuje, lecz nigdy nic ze sobą nie było powiązanego przy kolejnych crash'ach, wszystko jest zupełnie losowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pesju napisał:

Jedyne co mogę zrobić jeśli o kartę chodzi to instalacja GeForce Experience który jedyne co robi to daje najnowsze aktualizacje do karty i optymalizuje gry, nie mam takich opcji żeby manualnie podkręcać w jakiś sposób wydajność czy ją zaniżać.

Największy problem leży w tym że widziałem że bardzo dużo osób miało z tym problem i każdy na swój sposób jakoś dawał rade się z nim uporać lecz niestety po przetestowaniu chyba każdej możliwej opcji którą znalazłem na różnych forach, czy nawet na filmikach z rozwiązaniami to nadal nic nie działa. Grsię zamyka chodzi od 5 do 30 minut po czym niespodziewanie a.

Próbowałem nawet jakoś analizować to w których momentach takie coś występuje, lecz nigdy nic ze sobą nie było powiązanego przy kolejnych crash'ach, wszystko jest zupełnie losowe.

GeForce Experience tak może za ciebie zrobić optymalizację automatyczną nie jest to dobre rozwiązanie , ale możesz zawsze to zmienić wyłączyć. 

Każdy ma komputer na innych podzespołach innych producentów niby w teorii to nic nie zmienia, ale praktyka robi swoje.

Czy w tym czasie coś cię zaniepokoiło jak się wyłącza gra choćby głośniejsza praca np wentylatorów , czy może zauważyłeś wzrost temperatury , a może jakiś pisk cokolwiek co by dało obraz.

To , że podczas gry cię rozłączy nawet bez błędu lub z błędem to jest przeważnie po stronie Rocstaru to to już jest. Można grac nieraz i nic się nie dzieje , a nieraz ot tak przestała działać. 

Czy w procesach systemu masz coś co nie jest potrzebne , aby było włączone jeśli tak to wyłącz to. Jakieś aktualizacje np. antywirusa . W samym systemie też wyłącz niepotrzebne procesy.

W panelu nVidia czy masz podobne ustawienia jak na zrzucie

ScreenShot004.png

ScreenShot005.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników online

  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum