Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie, a mianowicie, czy gta online jest bardziej wymagające sprzętowo od trybu fabularnego, bo w offline mam 70-105 fps w środku Los Santos na wysokich ustawieniach z MSAA x2 i AF x16, a w tej samej lokacji w online 45-65. Jest to ogromna różnica, ale nie wiem czym jest spowodowana. Zaobserwowałem, że im mniej graczy w sesji, tym fps większy, ale jest to różnica rzędu 5-10. Tak już jest, czy to jakiś błąd.

Komputer

procesor intel core i3-8100 3.60 Ghz

Karta graficzna GTX 1060 6 gb+ włączyłem OC

płyta główna gigabyte z370 HD3

8gb RAM 2400mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o fabułę to jesteś Ty i boty.

Online wygląda już inaczej tu jesteś Ty i inni gracze zależnie od wielkości danej sesji i boty. Tu coś się zawsze dzieje. Każdy z graczy w sesji jest z innego regionu z innym pingiem.

Wszystko też zależy od Twojego sprzętu i szybkości łącza Twojego i twojego dostawcy internetu. A skoro masz spadki to jak widzisz nie masz najlepszej maszyny.

Ten temat spadków FPS jest często poruszany na tym forum i nie tylko na tym. Wystarczy wpisać " spadki fps w gtav" w google i masz listę. Nawet Ci co mają mocne jak mówią komputery też odczuwają spadki. 

Komputery są od siebie różne od podzespołów po ich końcowy etap. Części wyprodukowane przez X firmę w Japonii i Chinach dla X firmy , które będą lepsze ?. Jest kila firm, a reszta to podwykonawcy , którzy oszczędzają na jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest markowy, a pytanie brzmiało "czy to normalne". Rozumiem, że w online są gracze i w ogóle, ale powiedziałem już, że liczba graczy nie robi większej różnicy. A jak gram na wysokich w offline i wszystko jest w porządku, to chciałem się zapytać, czy to normalne, że spadki obejmują aż 40 fps różnicy w online. Jeszcze dopowiem, że raz jest więcej, a raz mniej na różnych sesjach w różnych dniach i to nie ma znaczenia ile graczy jest.

Edytowane przez Malwinowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam spadków w FPS. Natomiast inni tego doświadczają. Wg mnie to jest normalne bo wszystko się na to składa od połączenia internetowego po sprzęt. Nie wszystko chodzi jak w zegarku mechanicznym. Błąd w zakłóceniu np. graficznej i fps leci ty niby nie widzisz różnicy. Serwery Rockstar też mają wpływ na to wszystko.

Dla mnie będzie to normalne bo ja to rozumiem. Ty możesz mieć inne zdanie. I tak się może ten temat wałkować zobacz ile tylko jest forum tyle jest problemów tylko z FPS. 

Możesz przecież ustawić np stałe FPS jak się ustawia zobacz u wujka google 

Ja bym u Ciebie zwiększył RAM do 16GB , a najlepiej by były w dualu jeżeli masz dysk HDD to lepszym jest SSD. Wolna przestrzeń na dysku też ma wpływ , a i otwarte zbędne procesy systemu lub programów spowalniają 

Edytowane przez Recon
aktualizacja w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem dodawać RAM 16x2 bo mam 1 kostkę 8gb i wiem, że to robi różnice. Co do dysku to mam gta na HDD bo trzymanie takiego olbrzyma na SSD było by trochę kosztowne, a nie gram tylko w gta. Co do wszystkiego to dziękuje, bo dużo jest tematów o spadkach FPS, ale nie znalazłem takiego o online. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum