Skocz do zawartości
 • Załóż konto na GTA Forum

  Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry. Zdobądź GTA$ 100 000 000 na Money Lobby i popraw statystyki swojej postaci na Level Up.

Rekomendowany post

 • Administrator

Dawno temu nasi przodkowie patrząc w gwiazdy, próbowali odgadnąć koleje ludzkich losów. Obserwując zmieniającą się przyrodę i jej cykliczność, postanowili sprawdzić, czy w przypadku ludzi również istnieje jakiś wzór. Tak oto powstała dziedzina zwana Astrologią, która ma tyle samo wielbicieli, co przeciwników. Od pokoleń zderzają się oni ze swoimi poglądami, tocząc zagorzałe dysputy o zasadności i prawdziwości astrologii. Dla tych naiwnych i chcących pójść na łatwiznę, zaznaczamy na wstępie, iż nie jest to pewny sposób na wygraną w gry maszyny za darmo, chociaż można próbować swych sił, a przy okazji zabawić się. Zobaczmy zatem, co takiego może nam dać wiedza astrologiczna?

Wróżbiarstwo czy wiedza psychologiczna?

Każdy z nas zna znaki zodiaku i pewnie niejeden raz zdarzyło się nam przeczytać jakiś horoskop w gazecie czy internecie. Można być sceptycznym, jeśli chodzi o wróżenie i próby przewidywania przyszłości, patrząc jedynie na jeden spośród 12-u znaków, których jest tyle, co miesięcy w kalendarzu. Na całym niemal świecie istnieją osoby, wzory, według których próbuje się ustalić los danego człowieka. Jedni czytają z rąk, inni z kart, jeszcze inni spoglądają właśnie w gwiazdy, choć nauka z tej dziedziny została dokładnie opisana. Jeśli się w nią zagłębić, to można dostrzec, ile zmiennych wchodzi w grę, jak wielką trzeba posiadać wiedzę i intuicję, by interpretować niezwykłe sekwencje i układy gwiazd oraz planet. Większość z nas nie ma pojęcia, jak odczytywać położenie danej planety z uwzględnieniem kąta padania Słońca czy ruchu Księżyca. Z licznych obserwacji i zapisków powstały charakterystyki ludzi, zdarzeń, powtarzających się sytuacji, mocnych i słabych stron, z których uczyniono element wpływający na rozwój osobisty. Z wiedzy astrologicznej korzystał nawet Carl Gustav Jung, kiedy jego pacjentom nie pomagały standardowe narzędzia, których używał w psychologii.

Specyfika wiedzy astrologicznej

Istnieją czynniki, które odstraszają niektóre osoby przed skorzystaniem z tej specyficznej wiedzy na temat ludzi i ich zachowania. Najczęściej chodzi o reinkarnację, czyli poprzednie wcielenia, które według astrologów wpływają na obecne życie. Wielu ludzi jest bardzo sceptyczna pod tym kątem, są jednak umysły bardziej otwarte na ten aspekt oraz pracę nad swoją karmą. Wskazówki zawarte w horoskopie urodzeniowym są właśnie takim drogowskazem. Astrolog dokładnie bierze pod lupę indywidualne ułożenie planet w dniu i godzinie narodzin, a także ich wpływ na los, lekcje życiowe. Poznając takie szczegóły, można lepiej zrozumieć swoje funkcjonowanie w świecie, jak również zmierzyć się z blokadami, które wynikają z naszego wychowania, predyspozycji oraz charakteru. Często właśnie to poznanie jest kluczowym elementem, by ruszyć z miejsca, w którym ktoś obecnie się znajduje. Podpowiedzi z naszej przeszłości pozwalają na szerszy obraz danej sytuacji, aby lepiej zrozumieć to, co się dzieje i daje wskazówki, na co zwrócić uwagę, aby skutecznie pracować nad sobą.

Czy da się przewidzieć przyszłość?

Wiele osób marzy o tym, by znać dokładnie swą przyszłość, wówczas mogłaby uniknąć poważnych błędów czy porażek. Mogło by to być pomocne także w osiąganiu korzyści, w tym majątkowych. Jednak żaden szanujący się astrolog nie będzie bawił się we wróżenie ze szklanej kuli i przewidywanie przyszłości. Na co możemy liczyć na pewno, to informacje a propos naszego potencjału, którego realizacja leży w naszych rękach. Astrolog przybliża nam obraz osoby, jaką możemy się stać, jeśli tylko wyjdziemy z naszych wewnętrznych ograniczeń i schematów. Dodatkowo podpowie on, w jakich momentach danego roku zdarzenia czy też dane potencjały będą nam przychodziły łatwiej niż w innych okresach. To jednak wolna wola każdego z nas, samodzielne podejmowanie decyzji oraz nieustanna praca nad sobą, prowadzą codziennie krok do przodu.

Post sponsorowany.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Odpowiedzi 0
 • Utworzono
 • Ostatnia odpowiedź

Najwięcej napisali

Popularny w dniach

Najwięcej napisali

Popularny w dniach

Dołącz do dyskusji

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeżeli masz konto, zaloguj się aby pisać ze swojego konta.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia wypowiedź została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Podobna zawartość

  • Przez Rockstar
   Każdy z nas chyba nie raz się zastanawiał nad tym, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu. Niestety, ale to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż dla jednych najważniejszym w życiu jest zdrowie, rodzina i przyjaciele, dla innych – pieniądze, kariera, gry hazardowe, takie jak na przykład ruletka na prawdziwe pieniadze czy poker. Są również tacy, dla których głównym celem w życiu jest czerpanie radości z życia. Takie osoby nazywamy hedonistami, gdyż dla nich to właśnie przyjemność i szczęście są najwyższym dobrem. Sprawdź, co to jest hedonizm i jakie cechy posiada typowy hedonista?
   Hedonizm – co to jest?
   Hedonizm (od greckiego słowa “hedonismos”, co oznacza radość, przyjemność) to filozofia rodem ze Starożytnej Grecji. Za ojca hedonizmu uważa się Arystypa z Cyreny, zaś jego kontynuatorem był Epikur z Samos, który jest twórcą kierunku filozoficznego, nazywanego epikureizmem. Arystyp przekonywał, że przyjemność i rozkosz jest najważniejszym dobrem i cnotą w życiu, do której musi dążyć każdy człowiek. Twierdził, że na co dzień należy za wszelką cenę unikać bólu i cierpienia i za wszelką ceną dążyć do przyjemności (egoizm hedonistyczny). Z kolei Epikur uważał, że zło bierze swój początek od cierpienia, a dobro od przyjemności i szczęścia. I właśnie na tej podstawie odróżniał zło od dobra.
   Współczesny hedonizm – czym jest i jak być hedonistą na co dzień?
   Współczesny hedonizm często jest utożsamiany z hedonizmem materialistycznym\konsumpcyjnym. Co to oznacza? A to, że dla współczesnego człowieka często najważniejszą wartością w życiu są dobra materialne. Człowiek poprzez zaspokajanie swoich potrzeb czuje się niezmiernie szczęśliwy, a pieniądze dają mu możliwość czerpać z życia pełnymi garściami. Owszem, czasami tak jest, ale prawdziwy hedonista to osoba, która czerpie zadowolenie nie tylko z dóbr materialistycznych, lecz także dóbr duchowych.
   Niektórzy z nas pojęcie hedonizmu mylą z egoizmem. Na szczęście większość hedonistów nie jest egoistami, choć bywają wyjątki. Mottem życiowym każdego hedonisty jest sentencja, pochodząca z Pieśni Horacego „Chwytaj dzień”, czyli ciesz się każdym dniem, ale pamiętaj też o tym, by uszczęśliwiać innych i sprawiać im przyjemność. Hedonista czerpie zadowolenie z przebywania w towarzystwie swoich przyjaciół i bliskich.
   Współczesny hedonista to osoba, żądna przygód, ciekawska, energiczna, dążąca do celu. Hedonista robi to, co lubi i z tego czerpie zadowolenie i radość. Nie ustanawia sobie żadnych reguł i granic, gdyż uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dąży do całkowitej wolności i eksperymentowania.
   Cechy typowej hedonistki:
   pewna siebie, seksowna i atrakcyjna kobieta; ambitna; dobrze wykształcona; ma wysoki status społeczny; zawsze osiąga zamierzone cele; uwielbia sport, ma piękną wysportowaną sylwetkę. Typowy hedonista to męski, odważny, silny, przystojny mężczyzna, którego cechuje inteligencja, upór i stanowczość. Dba o swój wygląd zewnętrzny, śledzi wszystkie nowinki ze świata mody, dlatego zawsze wygląda perfekcyjnie i nieskazitelnie. Hedonista uwielbia ryzyko, więc najczęściej jest miłośnikiem różnych sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka górska, sporty motorowe, narciarstwo, kolarstwo górskie. Może też się popisać wyśmienitym poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem do świata i ludzi.
   Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że hedonista to osoba pełna uroku i samych zalet, ale jak przekonują psycholodzy, hedonista to osoba o niskim poczuciu własnej wartości, która w dzieciństwie była wyśmiewana i prześladowana i w wieku dorosłym poprzez swoje nietypowe zachowanie chce zyskać szacunek, miłość i uznanie.
   Co prawda odrobina hedonizmu na co dzień nie zaszkodzi. Rozpieszczaj się od czasu do czasu, pamiętaj o swoich potrzebach, bądź sobą, spędzaj jak najwięcej czasu ze swoimi bliskimi i ciesz się każdym dniem!
   Post sponsorowany.
  • Przez Rockstar
   Problemy żywieniowe wciąż jeszcze są obecne w wielu krajach i temat ten nadal funkcjonuje w umysłach naukowców i polityków. Niedawno mogliśmy słyszeć o firmie, która pierwsza zaczyna wprowadzać sztuczne mięso do sprzedaży. Nie brakuje także zwolenników hodowli owadów, które są jadalne i które mogłyby nam zastąpić mięso zwierząt. Szczególnie ciekawym pomysłem wydaje się hodowla świerszczy, które wg dużej ilości naukowców mogą skutecznie nam zastąpić, chociażby wołowinę. Nowoczesne technologie jak się okazuje to nie tylko obmyślanie nowych rozrywek takich jak kasyno darmowe spiny bez depozytu, ale także koncentrowanie się na rozwiązaniach żywieniowych. Tym właśnie zajmuje się firma Entomo, która deklaruje, że jest w stanie wyprodukować mniej więcej 4080 kg białka na tydzień. To może pokryć dzienne zapotrzebowanie aż dla 80 000 ludzi.
   Składniki odżywcze w świerszczach
   Oczywiście, jak łatwo się domyślić, wybór nie jest przypadkowy. Zawsze chodzi o to jak technologie produkcyjne pozwalają wykorzystać konkretne zwierzęta. W przypadku świerszczy wspomniana ilość białka uzyskana tygodniowo jest możliwa do osiągnięcia przy hodowli 15 milionów świerszczy. Nie bez znaczenia są również składniki odżywcze, które zawierają te stworzenia. A są one bardzo wartościowe dla naszej diety. Świerszcze mogą nam zapewnić bowiem błonnik, żelazo i wapń. Poza tym dużym plusem, jeśli chodzi o ich hodowlę, jest to, że jest właściwie niewiele chorób, które mogłyby się przenosić z owadów na ludzi. Warto też zauważyć, że przy produkcji takiego białka nie występują właściwie żadne straty, ponieważ w przypadku tych owadów każda część ciała jest jadalna.
   Swobodne życie świerszcza w hodowli
   W pomieszczeniu firmy Entomo Farms, gdzie hoduje się świerszcze, przebywa mniej więcej 15 milionów świerszczy, które egzystują tu swobodnie, oczywiście do momentu aż nie staną się jedzeniem. Żyją w specjalnie zaprojektowanych pudełkach. Wewnątrz nich odpoczywają, a gdy chcą się napić i najeść wychodzą. Potem znów wracają na odpoczynek. Jak zapewniają przedstawiciele fabryki, a między innymi jej współzałożyciel Darren Goldin, pędzą one tu żywot po prostu szczęśliwy. Jeżeli chodzi o samą produkcję białka, to większość z nich będzie po prostu zmielona na proszek, który może się sprawdzać jako zamiennik mąki.
   Świerszcze niczym czipsy
   Są osoby, które kosztowały takich produktów żywnościowych i twierdzą, że całkiem dobrze smakują, a dodatkowo świerszcze można jeść nawet w całości tak jak chipsy. Pozornie oczywiście może to się wydawać bardzo kontrowersyjna opcja żywieniowa. W praktyce jednak pamiętajmy o tym, że te owady będą zawierały więcej białka, aniżeli wołowina. Kolejnym atutem takiej hodowli jest to, że wcale ona nie wyrządza szkód środowisku naturalnemu. Czy więc nie wydaje się, że to jest właśnie to rozwiązanie, którego przez lata poszukiwali producenci i przedsiębiorcy? Wielu inwestorów zachodziło w głowę jak uzyskać jeszcze bardziej zrównoważone źródła białka, które mogłyby być dodawane do produktów żywnościowych. Ten wariant żywieniowy mógłby rzeczywiście zrewolucjonizować nasze pojmowanie konsumpcji, a także produkcję mięsa i związaną z tym emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Wymiar ekologiczny jest więc bezsprzeczny.
   Czy wkrótce przestawimy się na owady
   Oczywiście nie da się też ukryć, że nawet wówczas, gdy uruchomione by zostały fabryki w odpowiedniej ilości, to występuje jeszcze pewien problem świadomościowy, mentalny i kulturowy. Jak wiemy, wiele osób na przykład w Polsce nie jest w ogóle przyzwyczajonych na przykład do konsumowania krewetek, ponieważ kojarzą im się z robakami. Raczej więc wątpliwe się wydaje, aby takie osoby zdecydowały się na konsumpcję świerszcza. Generalnie jednak perspektywa jest obiecująca i zapewne drobnymi krokami kiedyś dojdziemy do możliwości wyboru takich opcji dietetycznych.
   Post sponsorowany.
  • Przez Rockstar
   Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa doprowadziła do sporych zmian w naszym myśleniu, podejściu do szczepień, ochrony przed chorobą. Dla jednych szczepienia są tym, czym dla graczy darmowe spiny bez depozytu za rejestrację w kasynach - czymś pozytywnym. Dla innych zaś szczepionki to zło, tajemnice. Wiele osób nie chce się szczepić między innymi z obawy przed skutkami ubocznymi czy pojawiającymi się mutacjami. W naszym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się temu, dlaczego nie powinniśmy panikować z powodu mutacji koronawirusa.
   Nowe warianty koronawirusa
   10 maja Światowa Organizacja Zdrowia wpisała wariant B.1.617 do listy nowych mutacji COVID-19 o globalnym zagrożeniu. To właśnie ta mutacja jest obecnie odpowiedzialna za wzrost infekcji w Indiach. Jest to już czwarty tego typu wpis do listy, która obejmuje również warianty zidentyfikowane po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, Afryce Południowej i Brazylii. W ich przypadku istnieją pewne czynniki wpływające na zwiększoną zdolność przenoszenia się wirusa. Oczywiście na świecie z każdym nowym wariantem rośnie niepokój. Wiadomości o niebezpiecznych wariantach budzą obawy, że wirusy będą odporne na szczepionki, co tylko wydłuży czas pandemii, problemów związanych z zachorowaniami. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, dlaczego nie warto obawiać się tych mutacji, zwłaszcza po szczepieniu.
   Szczepionki będą działać, nawet przeciwko nowym wariantom
   Pierwsze raporty sugerowały, że obecne szczepionki przeciwko COVID-19 być może nie będą działać tak skutecznie przeciwko niektórym wariantom. Jednak przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że choćby w przypadku Pfizera mamy ponad 75% skuteczną ochronę przed nowymi mutacjami, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Wiadomym jest, że niektóre warianty wydają się lepiej omijać nasz układ odpornościowy. Jednak ze wspomnianych badań wynika, że zaszczepione osoby zdołały wyprodukować wystarczającą ilość przeciwciał, aby zneutralizować wybrany wariant. Pokazuje to zatem, że szczepionki są skuteczne nie tylko w przypadku podstawowej odmiany koronawirusa, lecz także i pojawiających się mutacji.
   Prawidłowa reakcja immunologiczna
   Naukowcy testujący skuteczność szczepionek, często koncentrują się na przeciwciałach i ich zdolności do blokowania wirusa. Poprzez badania sprawdzają, jak nasz układ odpornościowy reaguje na kontakt z wirusem. Nasze komórki odpornościowe zwane komórkami T w sporym stopniu pomagają kontrolować infekcje. Choć same nie mogą zneutralizować wirusa, to jednak są w stanie odszukać zainfekowane komórki i je zniszczyć. To pomaga chronić nasz organizm przed ciężkimi chorobami. Dane od osób, które zachorowały na covid-19 sugerują, że komórki T wykazują wystarczającą ochronę przed większością wariantów SARS-CoV-2.
   Ciągle pojawiają się te same mutacje
   Gdy wirus dostanie się do komórki, zaczyna się replikować. Im więcej zatem takich kopii wykona, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że pojawią się przypadkowe błędy, jak i właśnie mutacje. Zmiany w strukturze wirusa mogą pomóc mu uniknąć reakcji przeciwciał naszego organizmu. Jeśli wirusy zostają przeniesione z jednej osoby na drugą, to w oczywisty sposób mogą zacząć konkurować z innymi wirusami. Właśnie w ten sposób mogą się one łatwiej i szybciej przenosić w społeczeństwie. Obecnie znane nam mutacje pojawiają się w różnych częściach globu. Wykorzystują one jednak ograniczone dla nich metody zmian, przez co wirusowi mogą w końcu wyczerpać się sposoby adaptacji do obecnego środowiska. W ten oto sposób będzie coraz mniej groźnych mutacji.
   Możliwość dodatkowych szczepień
   Jeśli skuteczność szczepionek zacznie słabnąć, możemy wtedy zacząć stosować zastrzyki przypominające. Naukowcy podejrzewają, że skuteczność szczepionek zostanie z czasem obniżona, jednak będzie się to działo stopniowo. Moderna już teraz zaczyna testować możliwość wykorzystania trzeciej dawki szczepionki, co ma chronić przed wariantami obecnymi w Brazylii czy RPA.
   Post sponsorowany.
  • Przez Rockstar
   Obserwując własne życie i porównując je z egzystencją innych osób, zastanawiamy się, dlaczego ktoś odnosi sukcesy, a inni nie. Dla każdego oczywiście może to oznaczać coś innego, a kluczowa będzie tu interpretacja. Są osoby przecież, dla których sukcesem będzie ciągłe wygrywanie w gry hazardowe za darmo albo kupowanie najdroższych ubrań. Inni zwracają uwagę na najnowszy model samochodu albo też przestronne mieszkanie. A może masz ochotę zarządzać dużym zespołem profesjonalistów i przypuszczasz, że to właśnie zagwarantuje ci szczęście i wszyscy będą mówić dookoła, że masz sukces życiowy na koncie. Czy jednak nie są to opisy bardziej stereotypów i mitów? Sukcesem właściwie może być wszystko zależności od tego, jakie cele sobie postawimy w życiu. Może to być przecież udział w maratonie albo zrobienie prawa jazdy, czy może wydanie książki. W praktyce więc osoby, które osiągnęły sukces to nie tylko i wyłącznie ci, którzy mają pokaźny stan konta, ale również każdy, kto zrealizował swoje marzenia i plany życiowe.
   Jak zdefiniować sukces?
   Przede wszystkim, więc zastanawiając się nad tym, jak osiągnąć sukces, powinniśmy go konkretnie zdefiniować. Należy powiedzieć sobie otwarcie, czego konkretnie w naszym życiu pragniemy. Musi to być coś, co sprawi, że będziemy dumni z samych siebie. Możliwe też, że myślimy o jakimś niezrealizowanym celu przez całe życie. Z jakiego powodu jednak nie udało nam się osiągnąć takiego punktu w naszej egzystencji? Musimy się zastanowić, co takiego się stało, że nie mogliśmy zrealizować naszych zamierzeń. Możliwe, że musieliśmy wychowywać dzieci albo po prostu nie mieliśmy pieniędzy, a może też nieustannie szukaliśmy wymówek? Powodem może być też brak zorganizowania. Najlepiej trzymać się pewnych podstawowych nawyków, które mogą nas skutecznie przybliżyć do sukcesu.
   Kluczowe są postanowienia
   Zawsze wtedy, gdy chcemy odnosić jakieś sukcesy w konkretnej przestrzeni życiowej, musimy sobie coś postanowić. Oczywiście nie chodzi tylko o umieszczenie na horyzoncie naszego życia jakiegoś celu, ale musimy trzymać się naszych postanowień. Sukces nie będzie się pojawiać momentalnie. Należy opracować plan składający się z konkretnych punktów. Stopniowo musimy je zaliczać, a więc realizować. Trzeba być cierpliwym.
   Traktuj siebie dobrze
   Czasami też, jeżeli już założyliśmy jakieś cele, to chcemy do nich szybko dotrzeć, a wszystko inne wydaje nam się być niepotrzebną stratą czasu. Pożywne posiłki oraz wypoczynek, a także sen spadają, więc na drugi plan. To poważny błąd. Musimy zatroszczyć się o siebie, a więc o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Należy znaleźć czas na relaks. Przecież nawet najwspanialsze marzenia, jeżeli będziemy się katować, nie będą nam gwarantować szczęścia i radości.
   Kluczowe są poranne nawyki
   Koniecznie też trzeba zapewnić sobie trochę czasu każdego poranka. Jakieś poranne nawyki, czyli wszystko to, co będzie nam gwarantować poczucie satysfakcji i energię, będzie potem emanować na cały dzień. To mogą być bardzo różne aktywności. Są osoby, które czują przyjemność, gdy medytują, a innym zagwarantuje to kilka kółek wokół boiska. Inni uwielbiają przejrzeć kilka portali z wiadomościami, a jeszcze innym wystarczy kawa na balkonie albo partia szachów rozegrana z komputerem.
   Ucz się wciąż czegoś nowego
   Jeżeli chcemy być ludźmi sukcesu, to musimy też wychodzić z założenia, że nigdy nie będziemy wszystkiego wiedzieli. Niezbędna, więc będzie pokora. Warto codziennie uczyć się nowych rzeczy. Dobrze jest się zapisać na przykład na kurs językowy albo nawet studia podyplomowe, czy może po prostu rozwijać swoje pasje. Kluczowe jest uświadomienie, że przed nami jeszcze mnóstwo rzeczy do odkrycia.
   Post sponsorowany.
  • Przez Rockstar
   Nowy angielski paszport szczepionkowy
   Z pewnością niektórym znudziło się już oglądanie filmów i seriali, gry darmowe hazardowe, granie na komputerze. Chcieliby wrócić do dawnego stylu życia, swobodnego podróżowania. Jednak w wyniku pandemii jest to utrudnione. Na całe szczęście wszystko powoli wraca do normy, choć na sytuację sprzed 2020 musimy trochę poczekać. W wielu krajach wprowadzone lub projektowane są paszporty szczepionkowe. Jednym z nich jest ten, który ma obowiązywać w Wielkiej Brytanii.
   Programiści w pomocy podróżnym
   Mniej więcej rok temu programiści spieszyli się z opracowaniem technologii, które mogłyby pomóc powstrzymać pandemię. Wtedy skupiano się przede wszystkim na aplikacjach, które mogły śledzić, czy byłeś w pobliżu kogoś z COVID. Dzisiaj jednak dyskusja dotyczy cyfrowych danych uwierzytelniających szczepionki, często nazywanych „paszportami szczepionek”. Mają one działać na smartfonach i być świadectwami tego, że dostaliśmy 1 lub 2 dawki szczepionki. Pierwszym krajem, który na masową skalę zaczął stosować takie rozwiązania był Izrael. Bardzo szybko ich zielony paszport w smartfonach przyczynił się do zmian w społeczeństwie, a w Polsce mnóstwo osób zazdrościło mieszkańcom Izraela zabaw na ulicy po szczepieniach.
   Ponieważ Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej, nie zostanie objęta wspólnym paszportem dla Wspólnoty. Konieczne zatem było opracowanie własnych rozwiązań. 17 maja nastąpiła premiera brytyjskiej aplikacji wraz z nowym cyfrowym poświadczeniem National Health Service. Ma być ona przydatna zarówno w przypadku krajowych zdarzeń, jak i międzynarodowych podróży. Na chwilę obecną wiadomo, że ma być ona dostępna dla wszystkich mieszkańców UK, choć aktualnie korzystać z niej mogą tylko Anglicy, osoby wywodzące się z Anglia. Szkocja, Walia i Irlandia Północna mają niedługo dołączyć do programu.
   Taki paszport ma służyć w głównej mierze do przekraczania granic. Używanie go w miejscach publicznych jak puby czy restauracje było sugerowane przez niektórych, jednak wciąż jest to kontrowersyjny pomysł. Oczywiście zarówno mieszkańcy UE jak i UK muszą sobie zdawać sprawę z tego, że obecnie niewiele krajów akceptuje dowód szczepienia jako alternatywę dla kwarantanny lub wykazania negatywnego wyniku testu COVID. Dlatego też osoby korzystające z aplikacji nadal muszą sprawdzić zasady dotyczące po przylocie do konkretnego miejsca.
   Nowy paszport szczepionkowy w Wielkiej Brytanii to w rzeczywistości aktualizacja aplikacji NHS, która łączy ludzi z gabinetami lekarskimi i dokumentacją medyczną. Ma zainteresowanym pokazywać tylko status szczepień, a nie inne informacje, takie jak negatywne wyniki testu. Osoby bez smartfonów, zwłaszcza w starszym wieku, mogą poprosić o list potwierdzający, że otrzymali obie dawki szczepionki. Wydaje się, że brytyjski rząd pod względem nowego rozwiązania postępuje bardzo ostrożnie. Nadal jednak nie wiadomo, jak sami zainteresowani będą korzystać z paszportu. Niewykluczone, że niektóre miejsca jak puby mogą samodzielnie wymagać od zaszczepionych świadectw, co jednak wymagałoby regulacji prawnych.
   Europa i nie tylko na drodze ku paszportom
   Oczywiście w całej Europie rządy pracują nad paszportami szczepionek, które mają być oparte właśnie na smartfonach. Unia Europejska już w połowie marca zaproponowała cyfrowy „zielony certyfikat”, zaś według nowych informacji paszporty mają pojawić się w czerwcu, choć wymaga to zgody wszystkich państw. Poza Europą sytuacja jest bardziej zróżnicowana. Izrael uruchomił swoją aplikację w lutym, a singapurska aplikacja TraceTogether jest w stanie przedstawiać dowód szczepień. W Stanach Zjednoczonych urzędnicy zapowiedzieli, że nie opracują aplikacji federalnej, więc różne stany i firmy prywatne tworzą odmienne aplikacje czy inne rozwiązania.
   Post sponsorowany.×
×
 • Utwórz nowe...

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum

Masz włączone blokowanie reklam. To może utrudniać znalezienie oferty na GTA$ 100 000 000 do GTA Online które można zdobyć podczas sesji Money Lobby!

Money Lobby GTA Online PC

Przez blokowanie reklam nie dowiesz się też jak zdobyć GTA$ 300 000 000, wszystko odblokowane i 300 poziom RP na modowaniu konta GTA Online z Level Up!

Modowanie konta GTA Online