Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Na premierę kupiłem sobie GTAV na ps3, było to oczywiście jakiś czas temu.

W tym roku (albo w tamtym, nie pamiętam), chcąc zagrać na wyższych detalach, kupiłem na PC z racji kupna nowego komputera. 

Niestety, od jakiegoś czasu borykam się z dropami fpsów. Nie wiem, czego to wina, ale z początków grania na teście wydajności wyciągałem 60 fps, teraz na tych samych ustawieniach (pamięć wideo około 4000 mb) z ledwością dociąga do 10 FPS.

Mój sprzęt:

Procesor intel i7-6700 3.40ghz

GEFORCE gtx 970 4gb

32 gb ramu

no i oczywiście najnowsze stery (zrobiłem nawet na nowo czystą instalację).

Aktualnie mam w ustawieniach:

Pamięć wideo 3028/4095 

MSAA wył

synchr. pion. wył

tryb skalowania klatek 5/6 oraz wszystkie zaawansowane wyłączone 

Reszta jest na maksa. I mam przy tych ustawieniach 30-40 fps. Też słabiutko.

Ale, tak, jak pisałem u góry, na początku grania po kupnie gry, na ultra detalach gra śmigała na 60 fps, teraz z ledwością dociąga do 10 na tych ultra.

Pomożecie? Jeżeli potrzebujecie więcej info, proszę pisać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Nie aż tak małą, przy ustawieniach poniżej 3000 mb pamięci wideo mam około 30-40 fps, ale to i tak nie jest 60 a różnica w grafice jest znacząca. Do tego dochodzi wtedy, przy jeździe samochodem, takie "szybkie przeskakiwanie", gdy jedzie się z dużą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rozumiem, ale żeby spadało do 10-20? Bo tak to potem wygląda. Zresztą, póki co największym problemem są w ogóle przy odpaleniu gry fpsy na poziomie 6-10, gdy kiedyś miały50- 60... Jak to jest możliwe?

EDIT:

Macias, gdzie się kombinuje z ustawieniami post cast? Bo nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.

Edytowane przez Kuba4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory pomyliło mi się z inną grą. Te ustawienia się nazywają POST FX i możesz też zmniejszyć tryb skalowania klatek bo 5/6 cholernie dużo zrzera pamięci. I możesz wyłączyć sugerowane limity mimo że masz w zanadrzu jeszcze 1gb pamięci vram. Musisz kombinować z tymi ustawieniami bo GTA 5 było robione z myślą o konsoli a dopiero później gra została prze konwertowana na PC stąd takie problemy z wydajnością.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, już zrobiłem z b. wysokich czy tam ultra w dół, teraz mam wysokie chyba, bo nie ma już głębi ostrości (tak to nazwali).

Ogólnie co przeprowadzam test wydajności, to fpsy spadają. Na początku miałem 51, teraz zaś leci do 20,25...

Kombinuję też z FXA, MSAA itp itd....

Musiałbym mieć chyba serio Titana, żeby się tym wszystkim nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum