Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Rendering do 5 metrów od pojazdu/postaci


chadzys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z GTA V. Ustawienia mam na wysokie/bardzo wysokie, 1366x768 (niestety chwilowo nie mam innego monitora, bo drugi na VGA :<) i mam przy włączonej synchronizacji pionowej stałe 60fps, bo i tak nie zacina, a nie przeszkadza mi specjalnie, że nie wyciąga więcej, mimo, że śmiało 80 klatek śmiga. Problem jest taki, że świat tak jakby renderuje/wyostrza się z 5 metrów przed pojazdem/postacią. Wszystko w tle jest mocno rozmazane i zamglone. Nie pomagają żadne zmiany ustawień ;/ Wyłączenie synchronizacji nic nie zmienia. Ustawienie priorytetu również. Może ktoś zna rozwiązanie? Chyba, że to tylko i wyłącznie kwestia rozdzielczości? GTX 1050Ti + Ryzen 5 1500x. 8GB RAM 3000MHz. Do wglądu załączam filmik. Troszkę klatkuje, ale nie wiem czemu, bo w grze tego nie ma.

Widać to idealnie po cieniach, gdy jadę.

https://www.youtube.com/watch?v=EfiwFhlZjYg&feature=youtu.be

Dla porównania zrobiłem filmik z najniższymi ustawieniami i jest to samo.

https://www.youtube.com/watch?v=ORAh69BKJ0A&feature=youtu.be&fref=gc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, chadzys napisał:

To jest jeden z najpopularniejszych... Seagate 1TB 7200rpm. Ewentualnie jest szansa, że nie jest podłączony przez SATA III. Bo użyłem dołączonych kabli do obudowy/mobo. Gdzieś mam SATA III ze starego PC. Możliwe, że jak podmienię to zacznie śmigać? :)

Spróbować nie zaszkodzi a może pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zmian... Musiałbym przeinstalować GTA na SSD, ale raczej się nie zmieści, bo mam 77.6GB wolnego i może zamulać :D Z drugiej strony jak nie spróbuję to się nie dowiem ;x

//btw. na starym kompie grałem na dokładnie tym samym dysku i wszystko było ok...

Niestety bez zmian... Musiałbym przeinstalować GTA na SSD, ale raczej się nie zmieści, bo mam 77.6GB wolnego i może zamulać :D Z drugiej strony jak nie spróbuję to się nie dowiem ;x

// Przeinstalowane na SSD i jednak to nie wina dysku @Namo. na SSD problem jest ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chadzys napisał:

Niestety bez zmian... Musiałbym przeinstalować GTA na SSD, ale raczej się nie zmieści, bo mam 77.6GB wolnego i może zamulać :D Z drugiej strony jak nie spróbuję to się nie dowiem ;x

//btw. na starym kompie grałem na dokładnie tym samym dysku i wszystko było ok...

Niestety bez zmian... Musiałbym przeinstalować GTA na SSD, ale raczej się nie zmieści, bo mam 77.6GB wolnego i może zamulać :D Z drugiej strony jak nie spróbuję to się nie dowiem ;x

// Przeinstalowane na SSD i jednak to nie wina dysku @Namo. na SSD problem jest ten sam...

Może to kwestia procesora. Teraz większość mówi że AMD jest najlepsze a tak naprawde to lepszy Intel. Każdy kogo znam i miał AMD go nie poleca, ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj zmienić rozszerzone skalowanie w zaawansowanych ustawieniach.

Również polecam zainstalować MSI Afterburner + RivaTuner (jest w pakiecie z Afterburner). Zawsze możesz podkręcić trochę kartę i pokazać na monitorze zużycie zasobów. Może coś jest nadmiernie obciążone?

Edytowane przez xKamilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@EPG Miałem AMD Athlon II X4 640 i działało normalnie.

@xKamilu Zainstalowane mam, nic nie wskazuje na to, żeby było przeciążone. W ustawieniach grafiki w GTA zmieniałem już totalnie wszystko.

@Tymbark46 Tak, mam windows 10.

@tropiciel Robiłem formata już od tamtego czasu nawet.

@Chmielu Zmieniłem na drugi monitor, na którym grałem zawsze, ale tu rozdzielczość 1680x1050 i jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum