Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam składanego kompa za ponad 7000zł i nie ma opcji, żebym nie mógł pograć w gta5 na ustawieniach HIGH (już nie mówię o ultra nawet gdyby). Gtx 1080 od Gigabyte'a i Intel Core i7 7700k, tymczasem maxymalna ilość fpsów oscyluje w granicach 61, a przy podróżach po oceanie czy plaży mam 45 fpsów. To jest jakiś żart? Gram w rozdzielczości full  HD, najzwyklejszy monitor 1920x1080... Miał ktoś coś podobnego? Dla odmiany Assassin's Creed Origins chodzi mi na ustawieniach ultra na ponad 80 fpsach w Egipcie, a nie ukrywajmy, że on również ma całkiem spore wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sensie? :D Nie bardzo chyba wiem o co Ci chodzi, ja tam tylko sprawiam wrażenie że się znam, ale na tyle głupi to nie jestem, żeby uwierzyć, że mam za słabego pcta na ustawienia high w full hd xD Tak łopatologicznie propozycje proszę, będę bardzo wdzięczny i podzielę się co poskutkuje, może komuś się to przyda kiedyś.

// DSR gładkość - 33% DSR współczynniki 2.00x (native resolution)

Edytowane przez Abgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne rozwiązanie, ale jest ono dla mnie dziwne... Otóż problemy opisane powyżej występują przy opcji grania w pełnym ekranie, jednak gra po załączeniu sama wymusza w sumie (bo zawsze się tak odpala) grę w oknie i chodzi wtedy na ultra powyżej 70 fpsów, tam z wyjątkami lekkich dropów na trawie, ale to jest oczywiste. Tylko... czy nie powinna działać tak samo na full screenie jak i w oknie? 

//Wyłączyłem dsry, obecnie na ustawieniach ultra mam min. 90 fpsów w oknie więc śmiga tak jak powinno. Problemem jest jedynie fullscreen, gdzie nadal max fps to żelazne 60 i ani klatki więcej, a co najwyżej mniej... 

Edytowane przez Abgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Abgar napisał:

Mam pewne rozwiązanie, ale jest ono dla mnie dziwne... Otóż problemy opisane powyżej występują przy opcji grania w pełnym ekranie, jednak gra po załączeniu sama wymusza w sumie (bo zawsze się tak odpala) grę w oknie i chodzi wtedy na ultra powyżej 70 fpsów, tam z wyjątkami lekkich dropów na trawie, ale to jest oczywiste. Tylko... czy nie powinna działać tak samo na full screenie jak i w oknie? 

//Wyłączyłem dsry, obecnie na ustawieniach ultra mam min. 90 fpsów w oknie więc śmiga tak jak powinno. Problemem jest jedynie fullscreen, gdzie nadal max fps to żelazne 60 i ani klatki więcej, a co najwyżej mniej... 

Synchronizacja pionowa wyłączona? wyłącz synchronizacje.

Sprawdzałeś jakie jest użycie gpu/cpu szczególnie podczas spadków fps?

Edytowane przez The-Carl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, The-Carl napisał:

Synchronizacja pionowa wyłączona? wyłącz synchronizacje.

Proszę cię, przecież taka karta nie powinna odczuwać synchronizacji. Ja mam GTX 1070 i wszystko na max prócz trawy na ultra i nie schodzi niżej jak 56 fps z synchronizacją.

Oglądaj Live z GTA na YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vsync jest bez znaczenia, bo czy z nim czy bez, to i tak mam równe 60 fps xD W sumie to nawet się z tym godzę - powiedzmy, że 60 fps to zupełnie komfortowa rozgrywka jeśli chodzi o zmaksymalizowane ustawienia - to dsr pomogło nieco, bo nie ma tych spadków. Jednak dlaczego w oknie (rozdzielczość wynosi wówczas 1914x1080 więc jest niemalże identyczna) fpsy sięgają 140? No tego nie potrafię zrozumieć, o co tutaj może chodzić. 

Namo mnie trochę pocieszył, bo rzeczywiście jak przeglądam internet to ludzie mają różne jaja tylko i wyłącznie z tym tytułem, a przecież nowy wiedźminek ma identyczne wymagania (przy hairworks zgaduję że nawet wyższe) a jakoś z nim nie ma problemów. Czyli wychodzi na to, że wina leży bardziej po stronie GTA niż po stronie mojej karty... W jakimś stopniu mnie to pociesza!

Btw co do zużycia GPU to rzadko kiedy sięga ono 99%... raczej siedzi sobie w okolicach 50% przez cały czas

Edytowane przez Abgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2017 o 00:39, Abgar napisał:

Btw co do zużycia GPU to rzadko kiedy sięga ono 99%... raczej siedzi sobie w okolicach 50% przez cały czas

To już jest jedna przyczyna.

Jeśli masz windows 10 creators update lub fall creators update to spróbuj tak:

Właściwości na gta5.exe -> zgodność -> wyłącz optymalizacje pełnoekranowe. To samo w przypadku pliku gtavlauncher.exe

Wiele osób miało podobny problem po wyjściu creators update i pisali o tym na forum nvidii i wyłączenie optymalizacji pełnoekranowej niektórym pomogło. Ale nie każdemu i nie w każdej grze. Ale spróbować nie zaszkodzi.

Nie wydaje mi się też żeby wina była po stronie gry. U mnie na gtx 1060 6gb i i5 4460 na ultra oprócz trawy wszystko chodzi pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum