Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem powrócić do gta v po 2-5 miesiącach przerwy. 

Niby wszystko dobrze mam 60-80fps i gdy zacznę się poruszać (pieszo, samochód itp.) to mam spadki do 20-7fps i duże ściny.

Nie ważne czy gram 5min 10min czy 60min spadki i tak są a po dłuższej rozgrywce są jeszcze gorsze.

Dodam jeszcze że mam aktualne sterowniki i na obu dyskach mam około 50gb plików stronnicowana.

Prawdopodobnie to wina procesora z tego co zauważyłem to w menadżerze zadań strasznie skacze zużycie procesora typu 70% i nagle 97% (jakby nie radził sobie z ładowaniem tekstur), ale jak to naprawić i czy to na pewno jest wina procesora? 

Wcześniej takiego problemu nie było.

=======================

Procesor: Intel Pentium g4560

Karta graficzna: Nvidia Gtx 1050ti

Dyski: 2 x 1tb hdd

Ram 8 gb (jedna kostka)

System- 64-bitowy x64

Windows 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na nowych MOBO nie dostrzeżesz spuchnięć kondensatorów, to jest bolączka hi-cap-ów.

a twoja płyta należy do bardzo niskiego pułapu wykonania, zresztą to MSI której MOBO ze smoczkiem też pozostawiają wiele do życzenia. mają błąd z zintegrowaną kartą dźwiękową, spróbuj obniżyć jakość dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tobiasz Modrzejewski napisał:

Sprawdź czy jakiś proces windowsa nie zaśmieca Ci CPU podczas grania 

Sprawdzałem i jedynym procesem który mi zżera najwięcej CPU (poza gta) jest discord (gdzieś około 5%), ale nie mogę go wyłączyć bo jak gram w gta to najczęściej z kolegą.

8 minut temu, Suzukazer napisał:

na nowych MOBO nie dostrzeżesz spuchnięć kondensatorów, to jest bolączka hi-cap-ów.

a twoja płyta należy do bardzo niskiego pułapu wykonania, zresztą to MSI której MOBO ze smoczkiem też pozostawiają wiele do życzenia. mają błąd z zintegrowaną kartą dźwiękową, spróbuj obniżyć jakość dźwięku

image.png.ec16b44c585bef342865a041a71123c1.png

Chodzi o to? W gta na wszelki wypadek też zmieniłem wczoraj jakość dźwięków (filtrowanie itp.) na najniższe lub wyłączyłem. Jeżeli o ten panel chodzi to zaraz zmieniam i idę testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Refreshedd napisał:

Sprawdzałem i jedynym procesem który mi zżera najwięcej CPU (poza gta) jest discord (gdzieś około 5%), ale nie mogę go wyłączyć bo jak gram w gta to najczęściej z kolegą.

image.png.ec16b44c585bef342865a041a71123c1.png

Chodzi o to? W gta na wszelki wypadek też zmieniłem wczoraj jakość dźwięków (filtrowanie itp.) na najniższe lub wyłączyłem. Jeżeli o ten panel chodzi to zaraz zmieniam i idę testować.

Jakość 48000hz wystarczy:) chyba że słuchasz muzyki w formacie FLAC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma nie cały rok więc pasta nie powinna być bardzo zużyta. Czyściłem go ostatnio z miesiąc temu, ale radiator od procesora jest już trochę zabrudzony. Jutro się pobawię z czyszczeniem. Lecz 2-3 miesiące temu nie było takiego problemu z lagami w gta.

Edytowane przez Refreshedd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum