Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

OD niedawna zauważyłem dziwne spadki fps w GTA V. Niezależnie w jakim miejscu się znajduje.

moja specyfikacja komputera:

Procesor: intel i7-6700HQ 2.6HZ

Karta graficzna: GeForce GTX 960M

Ram: 8gb

Płyta główna: LENOVO 80NV

moim zdaniem komputer powinien pociągnąć gta na wysokich/bardzo wysokich ustawieniach w 45-70 fps

Dodam jeszcze że przedtem normalnie miałem stałe 60-85 fps (skończyłem całą grę 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma znaczenia jaki to dysk.

@pikaplejer Dodam jeszcze że przedtem normalnie miałem stałe 60-85 fps (skończyłem całą grę 100%) > tj kiedy to było? 

W grze masz menu i przejdź do ustawień wideo jeśli pasek ten na górze zielony masz do końca wykorzystany to znaczy , że grafika już ma problemy. A jeśli w połowie lub mniej to jest jeszcze wystarczająca ilość pamięci graficznej do płynnej gry. 

Dobra rada to powyłączaj sobie zbędne detale w ustawieniach graficznych gry takich np. jak ilość ludności w grze , ruch uliczny itp , a pasek postępu zmniejszy się. 

Każda aktualizacja gry coś ulepsza lub pogarsza to po to aby napędzić rynek kart graficznych, dysków itp podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Recon napisał:

Nie ma znaczenia jaki to dysk.

@pikaplejer Dodam jeszcze że przedtem normalnie miałem stałe 60-85 fps (skończyłem całą grę 100%) > tj kiedy to było? 

W grze masz menu i przejdź do ustawień wideo jeśli pasek ten na górze zielony masz do końca wykorzystany to znaczy , że grafika już ma problemy. A jeśli w połowie lub mniej to jest jeszcze wystarczająca ilość pamięci graficznej do płynnej gry. 

Dobra rada to powyłączaj sobie zbędne detale w ustawieniach graficznych gry takich np. jak ilość ludności w grze , ruch uliczny itp , a pasek postępu zmniejszy się. 

Każda aktualizacja gry coś ulepsza lub pogarsza to po to aby napędzić rynek kart graficznych, dysków itp podzespołów.

miejsce na dysku mi się nie kończy. a ten zielony pasek to miałem na 2.5gb a jak zaczęły się lagi to zmniejszyłem do 1bg :\ i dalej lagi występują.

sterowniki mam najnowsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pikaplejer napisał:

miejsce na dysku mi się nie kończy. a ten zielony pasek to miałem na 2.5gb a jak zaczęły się lagi to zmniejszyłem do 1bg :\ i dalej lagi występują.

sterowniki mam najnowsze .

Zagraj na sesji dla zaproszonych w której będziesz tylko ty i boty, czy tu też masz lagi ? Odszukaj nową sesje na której jest mniej graczy , czy też lagi występują ?. Otwórz menadżer zadań przed uruchomieniem gta i zakończ proces dla programów, które nie powinny pracować. Jaki masz ping bez gry, a jaki w grze ? Czy na ustawieniach średnich też są lagi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk jestem tylko ja na sesji online to tagi występują na wysokich ustawieniach gdy szybko się poruszam (lecę myśliwcem)

jak było mało graczy to również miałem lago jak samemu (ok osób - 10)

a jak w sesji było ok 20+ osób to gra po 5 minutach grania się zacina nieważnie czy jestem na środku oceanu czy w środku miasta.

Ping bez gry:5ms

Ping w grze:28ms

wszystkie pomiary robiłem po zamknięciu programów menadżerem zadań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2018 o 10:51, pikaplejer napisał:

JAk jestem tylko ja na sesji online to tagi występują na wysokich ustawieniach gdy szybko się poruszam (lecę myśliwcem)

jak było mało graczy to również miałem lago jak samemu (ok osób - 10)

a jak w sesji było ok 20+ osób to gra po 5 minutach grania się zacina nieważnie czy jestem na środku oceanu czy w środku miasta.

Ping bez gry:5ms

Ping w grze:28ms

wszystkie pomiary robiłem po zamknięciu programów menadżerem zadań

No to przejdź na ustawienia średnie to co jest zbędne wyłącz w ustawieniach grafiki w grze

Dnia 14.01.2018 o 09:53, pikaplejer napisał:

miejsce na dysku mi się nie kończy. a ten zielony pasek to miałem na 2.5gb a jak zaczęły się lagi to zmniejszyłem do 1bg :\ i dalej lagi występują.

sterowniki mam najnowsze .

Zagraj na sesji dla zaproszonych w której będziesz tylko ty i boty, czy tu też masz lagi ? Odszukaj nową sesje na której jest mniej graczy , czy też lagi występują ?. Otwórz menadżer zadań przed uruchomieniem gta i zakończ proces dla programów, które nie powinny pracować. Jaki masz ping bez gry, a jaki w grze ? Czy na ustawieniach średnich też są lagi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli graficzna karta ma za mało pamięci - dziwne , że wcześniej mogłeś grać normalnie?

a wyłączyłeś te tekstury itp detale i na średnich w ustawieniach graficznych w grze 

przejdź więc do panelu karty graficznej i ustaw w menu zarządzania  detale na to co jest zbędne na wyłącz i wyreguluj ustawienia karty na wydajność na pasku

jeśli to nie pomorze to morze pomóc format , ale nie koniecznie

cytat: Dodam jeszcze że przedtem normalnie miałem stałe 60-85 fps (skończyłem całą grę 100%) - kiedy to było jaki czas temu ?

cytat: moim zdaniem komputer powinien pociągnąć gta na wysokich/bardzo wysokich ustawieniach w 45-70 fps - dziwne , że nie daje rady nawet na średnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy robiłem na tak detale miałem niskie /off a zagęszczenie ludności miałem na ~ 50%

grę skończyłem jakieś 2 tygodnie teamu

Format? moim zdaniem powinien pomóc reinstal.

jak wszystko co zbędne powyłączałem to dalej po krótkim czasie gra zaczęła się ścinać :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum