Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

GTA 5 bardzo mało fps i spadki!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam bardzo duży problem ponieważ nie wiem dla czego ale gdy uruchomiłem pierwszy raz gta 5 ustawiło mi ustawienia od razu na najniższe i gre w oknie, chociaż na moim sprzęcie powinienem grać na wysokich bez problemu.. Wysokie lub niskie ustawienia bez różnicy, na wysokich 40-60 fps, na niskich 40-60 fps. Ostatnio robiony format, komputer czyszczony co parę dni odkurzaczem/ccleanerem, sterowniki najnowsze.

Komputer

Intel Core i5-6500 3.2/3.6GHz  (3.2)

ASRock H110M-HDS DDR4

GOODRAM pamięć RAM DDR4 8GB

Toshiba HDD 3,5" P300 500GB

ZALMAN Zasilacz ZM600-GSII 600W

GIGABYTE GTX1060 OC 3GB GDDR5

Windows 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym takiego sprzętu na pewno sobie nie kupił.

Z twojego zestawu to bym zostawił tylko procesor, zasilacz i dysk , a reszty się pozbył. 

Ja bym podmienił pamięć na kingstona 2x 4GB w dualu jeśli masz taką możliwość i w ustawieniach gry ustaw pod siebie wszystko zobacz jak to działa .

A to że w gta ci z automatu ustawiły się takie a nie inne parametry to coś jest na rzeczy widzisz przecież sam. Wnioski sam se wyciągnij.

A ja zostawiam to bez komentarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram w jednej kości w takim sprzęcie może mieć bardzo negatywny wpływ na wydajność.

Sprawdzałeś jakie jest użycie karty/procesora podczas grania?

Jeśli nie, zrób to np w msi afterburner + riva tuner i napisz tutaj wyniki.

Bez synchronizacji pionowej użycie karty powinno cały czas być na 99%.

Jeśli nie dochodzi do 100% to znaczy że coś ją ogranicza.

Użycie procesora nie powinno być zawsze na 100% (ja np mam i5 4460 i gtx 1060 6gb i mam 70% procka użycie w gta)

Ale jeśli w przypadku spadków użycia gpu użycie cpu nie wzrasta to coś może ograniczać i jedno i drugie. W tym przypadku może być to źle dobrana pamięć ram.

Edytowane przez The-Carl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Recon napisał:

Ja bym takiego sprzętu na pewno sobie nie kupił.

Z twojego zestawu to bym zostawił tylko procesor, zasilacz i dysk , a reszty się pozbył. 

Ja bym podmienił pamięć na kingstona 2x 4GB w dualu jeśli masz taką możliwość i w ustawieniach gry ustaw pod siebie wszystko zobacz jak to działa .

A to że w gta ci z automatu ustawiły się takie a nie inne parametry to coś jest na rzeczy widzisz przecież sam. Wnioski sam se wyciągnij.

A ja zostawiam to bez komentarza. 

Co do tego ramu, o podmienianiu nie ma mowy lecz gdybym dokupił np. 1x 4gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, meYsha napisał:

Co do tego ramu, o podmienianiu nie ma mowy lecz gdybym dokupił np. 1x 4gb?

Ha dogadaj się z sprzedawcą , że owszem kupisz pamięć , ale jeśli nie spełni twoich wymagań to ją zwrócisz , a on ci kasę. Bo kupując w sklepie internetowym mas 10 dni na zwrot tylko informujesz sklep , że zwracasz , a cała procedura zwrotu kasy to 14 dni. 

Jedna kość 4GB Kingstona to za mało dla takiej gry , ale  najmniej 8GB tylko w dualu są wstanie skutecznie działać.  I nie kupuj takich kości jak masz owszem tańsze , ale nie są warte, aby je montować.  Kingston to marka sama w sobie i inne marki które są też są dobre , ale nie najlepsze co weryfikuje rynek.

Płyta jakiej wartości obsługuje kości ram zobacz w specyfikacji płyty i tak dobieraj kość , aby była kompatybilna z nią. Tu znalazłem standard :  DDR4-2133 https://www.komputronik.pl/product/289460/hyperx-fury-black-4gb-1x4gb-2133mhz-ddr4-cl14-dimm-.html  że takie kości obsługuje , ale się upewnij . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum