Skocz do zawartości
  • Live z GTA Online

    Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
  • Załóż konto na GTA Forum

    Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

GTA 5 na średnich ustawieniach ma jakieś 30-40 FPS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z FPS w grach. GTA 5 na średnich ustawieniach ma jakieś 30-40 FPS a zdarzają się spadki poniżej 20 FPS. W innych grach też nie jest kolorowo. Chciałbym się dowiedzieć czy to wina słabego sprzętu, czy coś innego może być powodem. Mój PC pozostawia wiele do życzenia, jednak mam wrażenie, że powinno być lepiej.

 

Procesor: AMD Athlon x4 870k Quad Core Processor 3.90GHz
Płyta głowna: Gigabyte F2A88XM-DS2
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
Pamięć RAM: DDR3 2x 4GB 800MHz
Zasilacz: ATX 600W AKYGA
Dyski: 111GB PNY CS900 120GB SSD (SATA (SSD))    
           298GB Western Digital WDC WD3200AAJS-07B4A0 (SATA )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na GTA 5 na średnich ustawieniach ma jakieś 30-40 FPS

Nie pomogło. Problem rozpoczął się po wymianie procka. wcześniej był z tej samej rodziny tylko 760k. Padł i musiałem wymienić na nowy. Razem z nim wymieniłem zasilacz wcześniej miałem modecom też 600W. Zauważyłem jeszcze, że karta jakoś tak cicho chodzi jak na mocne obciążenie. Wcześniej jak grałem czy w Gta, czy w winne gierki to wszystkie chodziły lepiej i słychać było, że chłodzenie na karcie daje z siebie wszystko. Może to kwestia jakichś ustawień. Szukam ciągle i nie mogę znaleźć rozwiązania. A może po prostu ta konfiguracja już nie daje rady? Jak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@haszman jak dla mnie zasilacz nie wyrabia z zasilaniem tego wszystkiego bo swoją drogą to zasilacz z czarnej listy. Nie wiem czy coś da bo w moim przypadku niedomagający zasilacz objawiał się tym że odpalałem coś bardziej wymagającego od csa to dropy i samo restarty kompa a tak serio to zmień to padło od agyki bo uwali ci kompa i pizda będzie.

(miałem chiefteca 650w który zjebał się po 2 latach i nie dawał rady z i5 6600k i r9 390 nitro też kupiłem drugi 650w tylko lepszy certyfikat bo gold a nie bronze)

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/  

na koniec dodam: zmień na coś na ryzenie bo sory ten proc ogranicza kartę (ryzen 3/5) jak budżet ograniczony a to ojeb na aledrogo ale wpierw wyjeb ten syfiasty zasilacz bo uwalisz kompa całego a ostatnie co ci przeżyje to proc i dysk.

Edytowane przez Pr3dator95
zapomniałem dopisać stosownego info lmao
  • Dzięki 1

nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum