Skocz do zawartości
 • Live z GTA Online

  Transmisja live z GTA Online na kanale Namo jest teraz offline
 • Załóż konto na GTA Forum

  Dołącz do społeczności GTA Forum i bądź na bieżąco z nowościami ze świata GTA Online, dziel się swoimi postępami i szukaj kompanów do wspólnej gry.

[SAMP]Harvest-RP - Fort Carson w naszym wydaniu!


Rekomendowane odpowiedzi

ldyZ5aq.pngHej, Jako zapaleni fani rozgrywki na platformie SA:MP, chcemy stworzyć miejsce wypchane po brzegi niezapomnianym klimatem wiejskiego miasteczka. W planach mamy stworzenie rozgrywki, która będzie napędzała się sama. Gracze będą mieli pełny pakiet możliwości, które będą mogli bez żadnych przeszkód wykorzystywać. W ten oto sposób mamy zaszczyt przedstawić Wam nasz nowo powstający projekt pod nazwą Harvest Role Play działający na SAMP 0.3DL. Zapytacie dlaczego 0.3DL, w końcu od tego jest MTA? Nasz projekt ma być klasyczną rozgrywką lecz w nowoczesnym wydaniu, dlatego postanowiliśmy przenieść się na ową wersje, która umożliwia nam dodanie dla Was większej ilości udogodnień, ulepszeń oraz wyeliminowanie niechcianych cheaterów. Aby dołączyć do naszej społeczności należy utworzyć swoje unikalne konto na serwisie h-rp.eu, po zapoznaniu się z regulaminami można zacząć to czego pragnie każdy z czytających naszą reklame, zacząć grać! Postać możemy stworzyć w panelu postaci.

Miejsce gry:

Kilka słów o samym miejscu gry. Na samym początku lądujemy w samym centrum miasteczka Fort Carson, jest to początkowe miejsce spawnu każdego gracza zalogowanego na naszym serwerze. Wybraliśmy właśnie to miejsce ze względu na innowacyjność, oryginalność naszego serwisu. Nie brakuje w tym miasteczku niczego, do wszystkiego mamy blisko, od spawnu do banku mamy zaledwie parę sekund, do biura szeryfa też. Nasi mapperzy zeedytowali miasteczko tak, aby były parkingi, miejsca na prace dorywcze i wiele wiele więcej.

 

T1PrgUX.png
Plan na organizacje przestępcze, oraz biznesy:


Jeśli chodzi o sam plan na rozgrywkę to chcemy rozkręcić gospodarkę serwera tak, aby napędzała się sama z Siebie. Chodzi nam o to, żeby pieniądze były generowane przez serwer (payday) i krążyły między graczami. Stawiamy głównie na organizacje przestępcze, biznesy, oraz frakcje publiczne. Chcemy ustanowić zasady, których będziemy się mocno trzymać, pamiętajmy, że aby dobrze to wszystki działało musi podlegać narzuconym z góry czynnikom. Biznesy będą główną i zasadniczą częścią każdego serwera, dzięki nim możemy się najeść wbijając tym samym sobie HP, czy powiększyć nasze joty aby wbić BW osiedlowemu dresowi. Pamiętajmy również o tym, że będziemy się ograniczać na zwykłych typach biznesów, które gracz może zalożyć, chcemy wprowadzić tyle typów tak aby gracz miał spory wybór. Organizacje przestępcze jak dobrze wiemy jest filarem całego serwera, bez grup tych serwer praktycznie nie ma racji istnieć. Pamiętajmy, że chcemy kierować się starym dobrym klimatem, który panował na gigantach w dawnych latach, to właśnie ten klimat dobrze wpłynął na opinie Role Play na SAMP w Polsce. Wszystkie organizacje przestępcze mają spore pole do popisu, lecz muszą umieć je wykorzystać. Dodatkowo pamiętajmy, że skrypt jest niczym w porównaniu z rozgrywką jaką organizacje przestępcze reprezentują.


System nieruchomości


System nieruchomości nie różni się zbytnio od innych serwerów. Korzystając z komendy /drzwi, możesz utworzyć swoją osobistą nieruchomość. Po nabyciu nieruchomości odpowiednia kwota zostanie automatycznie pobrana z portfela waszej postaci, a obiekt stanie się waszą wyłączną własnością. Spawn zostaje automatycznie wyznaczony w zakupionej nieruchomości. System grup: Liderzy grup posiadać będą panel danej grupy. Dzięki niemu będą mogli zarządzać całą grupą, a mianowicie dodawać i zwalniać pracowników, ustawiać skiny i wypłaty. Odnieśmy się do skinów - skiny grup takich jak LSPD, LSMC oraz skiny specjalne administracja zablokowała z wiadomych powodów (są one przeznaczone dla tych grup i dla osób z kontem premium). Wypłaty ustala się w zależności od aktywności grupy, na początku stawka wynosi 100 $, gdy grupa jest aktywna co godzinę otrzymuje nagrodę w postaci kolejnych 100$, aż zarobić może maksymalnie 400$. Grupy takie jak LSPD i LSMC mogą zarobić maksymalnie do 800$. Przy nadawaniu wypłaty, skinów oraz dodaniu do grupy, nie trzeba się relogować. System upraw: System uprawniania to przede wszystkim sadzonki, które zamawiamy.. Po użyciu przedmiotu, który ląduje po zamówieniu i dostarczeniu w naszym ekwipunku, sadzimy krzak, a po jego zasadzeniu możemy wejść z nim w interakcje. Wyświetlają nam się takie opcje jak: zbierz, podlej lub wyrwij. Roślinkę możemy zebrać tylko i wyłącznie gdy dorośnie - jest to około 1 dzień, podlewać możemy tylko raz i skraca czas dojrzewania o kilkadziesiąt minut. Jednakże należy dbać o miejsce wyrastania rośliny, gdyż każdy gracz może ją zebrać bądź wyrwać. Wszystkie dane zapisywaną są do bazy danych.


System pojazdów


Po zakupie pojazdów istnieje możliwość rejestracji w Urzędzie Miasta. Po wejściu w interakcje z urzędniczką, otrzymujemy ofertę rejestracji pojazdu za 250$. Po jej akceptacji na tabliczce rejestracyjnej pojawia się nowa rejestracja naszego pojazdu, zaś pojazdy niezarejestrowane posiadają pustą, biała tablicę. Pojazd niezarejestrowany może zostać zabrany przez LSPD na ich parking, a gracz odzyskać go w momencie jego rejestracji w Urzędzie Miasta. Rejestracja odbywa się za pomocą podania UID pojazdu, który wpisać musi jego właściciel. Co do przepychania pojazdów - wprowadziliśmy także nowość, każdy samochód, który nie ma kierowcy w środku a zostanie przepchany, jego pozycja się zmieni, zostanie unspawnowany. System tym chcemy zapobiec przepychanie pojazdów innych graczy aby je zniszczyć lub po prostu pamiętajmy, że nasz pojazd zaparkowany może blokować inny pojazd, który chce się właśnie w tym miejscu zespawnować, właściciel drugiego pojazdu może po prostu unspawnować nasz przepychając go. Gdy zobaczymy, że naszego smaochodu nie ma w miejscu gdzie go zostawiliśmy, wystarczy zespawnować go spowrotem, a on wróci na miejsce.!

 

BM4TkPI.png
Dodatki do organizacji przestępczych


Wszystkie organizacje przestępcze będą mieli dostęp do cornerów na Swoich terenach (o tym zaraz), po wytworzeniu czy zdobyciu narkotyku, wiadomo musimy go posiadać na /p, wystarczy wejść w niego a mianowicie rozwinąć opcje, które możemy wykonać z danym przedmiotem, następnie klikamy sprzedaj na cornerze (jeśli jesteśmy w swojej strefie, bo zazwyczaj te będą miały flagi do sprzedaży narkotyków). Gdy już to zrobimy, nasza postać przybierze animacje rozglądającego się człowieka, który czegoś szuka. Następnie zostaniemy poinformowani przez system, że musimy odczekać określony czas, do sfinalizowania transakcji, po tym czasie nasza postać otrzyma informacje, czy narkotyk udało się sprzedać, czy też nie. Jeśli nie, to nic straconego, możemy sprobować ponownie, jeśli natomiast chodzi o sukces, to po prostu nasz narkotyk zniknie a my otrzymamy nagrodę pieniężną.


Crafting przedmiotów


Składanie przedmiotów - pamiętajmy, że wszystkie bronie skądś się muszą brać, one nie pojawiają się nagle z nieba gotowe do wystrzału prosto w głowe innego gangstera, trzeba kombinować. Rozwiązaliśmy to tak, że przedmioty czytaj składniki, możemy dostać w hurtowniach grup przestępczych. Po uzyskaniu takiego przedmiotu czytaj składniku, możemy przejść do składania przedmiotu w craftingu. Pamiętajmy, że nasza postać musi być na służbie grupy przestępczej oraz musi stać przy specjalnym obiekcie craftingu wyznaczonym przez serwer. Gdy spełniamy wszystkie wymagania, możemy przejść do okienek. Możemy podglądnąć przepisy na daną broń, nasze aktualne składniki w craftingu lub też zakończenie wytwarzania (po dodaniu wszystkich odpowiednich składników wyświetlają się tam bronie, które dzięki tym składnikom można wytworzyć). Składniki dostajemy jako przedmiot, używamy go po przez /p > uzyj (wszystko przy stole), pojawi nam się informacja, że przedmiot został dodany do craftingu. Po dodaniu wszystkich odpowiednich składników, możemy przejść do zakładnki wytwarzanie - pojawi się tam przedmiot, który możemy złożyć ze składników dodanych do craftingu. Gdy go wybierzemy nasza postać zacznie składać do kupy przedmioty a po chwili naszego nowego deserta będziemy mieli w ekwipunku.


Narkotyki


Narkotyki, działanie dokładnie te same jak składanie broni, natomiast są już inne składniki. Składniki chemiczne łączymy w taki sam sposób co we wcześniejszym systemie. Pamiętajmy, że zdobycie składników chemicznych to inna bajka. W zależności od tego jak gang jest wysoko postawiony zależne będzie zbieranie składników. Pamiętajmy, że gangi, które będą szarymi myszkami, będą musieli składników szukać u handlarza, który pojawia się co jakiś czas w dokach, lub też od gangów LEPSZYCH. Gangi te z wyższej półki, mogą zyskać zamawianie chemikaliów od opiekuna organizacji przestępczych, to już zależne jest wszystko od administratora, który będzie się tym opiekował.

! AKTUALIZACJA Z DNIA 2020-03-08:

XbSQrAN.png

Dzisiaj przestawiamy wam drugą aktualizacje, którą chcemy wam opisać. Chcemy dodawać aktualizacje w miarę często, tak aby coś pojawiało się tutaj zawsze nowego co chwile a nie raz na jeden miesiąc. Dzisiaj specjalnie z myślą o was stworzyliśmy dodatkowe dwa systemy, które umilą wam rozgrywkę na naszym serwerze. Chcemy rozkręcić gospodarkę w naszym miasteczku najlepiej jak się da. Wszyscy cywile jeśli będą mieli możliwości mogą pędzić bimber i sprzedawać go nielegalnie, pamiętajmy, że chcemy stworzyć miejsce, które Swoim klimatem i rozgrywką nie pozwoli na sprzedawanie takich trunków legalnie. Każdy może rozkręcić Swój potężny biznes w piwnicy czy w szopie, wystarczy maszyna i kilka kilogramów owoców, z których trunek możemy uzyskać.


4KLWkTD.png

Dodaliśmy nową pracę dorywcza, która będzie miała na celu dostarczenie owoców do pobliskich wiosek. Cała siedziba znajduje się w centrum miasta więc nowy gracz nie będzie miał problemu aby do tej pracy dołączyć i zacząć Swoją karierę. Po wejściu w pickup skrzynki, otrzymujemy informacje o możliwości podjęcia pracy w tym miejscu jako kierowca. Po zaakceptowaniu wszystkich formalności możemy przejść do działania.

DQeyqQF.png

Cały czas dodajemy nowe rzeczy, aby rozgrywką była na wysokim poziomie a dodatkowo gracz nie znudził się grą po godzinie przegranej na serwerze. Dodaliśmy system uprawy w szklarni jako pracę dorywczą.[...]


Więcej na ten temat na naszym forum :) Zapraszamy! :DKLIKNIJ!

Discord Serwera: https://discord.gg/zzhzche
Forum Serwera: https://h-rp.eu

HostName: h-rp.eu | Piekna pogoda dopisuje, miasteczko tetni
Address: 51.178.30.88:7777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Odpowiedzi 0
 • Dodano
 • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników online

 • Poleć znajomemu

  Podoba Ci się GTA Forum? Podziel się tym ze znajomym!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności GTA Forum