Tyrciu

Wymagania gry - czy GTA będzie działać na tym komputerze?

13 postów w tym temacie

Witam! Mam pytanie, czy GTA V zadziała mi na moim komputerze? I jeśli tak to w ilu FPS'ach i ustawieniach?
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7700 Series  R7770 1GB GDDR5
Procesor: Aktualnie mam Intel Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 2.60GHz.  Planuje zakupić Intel Core i3-6100 jeśli budżet pozwoli, ew. inny z intela, tańszy na którym gra też mi będzie działać. (Propozycje bym poprosił) 
Ram: 3GB - planuje dokupić min. 4GB

Pomoże ale grafika trochę słaba. Nie długo będę miał na sprzedaż kartę graficzną gtx 550ti i gta na niej będzie ładnie działać przy tym procku. Będę chciał jakieś 300zł.

1 osoba lubi to

Niestety chyba nie zostanie mi budżetu na kartę i będę musiał się trzymac tej mojej. 

Mój kumpel za 1500zł złożył do very high ustawień :)

i3 4170 + gtx 750 ti + 8gb ddr3 1600mhz cl9.

Pytacie skąd tu 1500zł? otóż z tąd że dysku, obudowy i napędu nie wymieniał i na tym zaoszczędził.

Na ustawieniach wszystko very high/post fx low i fxaa ma 60fps :)

postfx to właściwie rozmywa tylko obraz podczas ruchu a żre 15fps.

Więc jest to najtańszy sprzęt do very high ustawień.

Jeśli by kupować całość z obudową, napędem i dyskiem nowym to już 1800/1900zł trzeba dać

Jednak w górach fps potrafi mocno spaść dlatego polecałbym najlepiej za 2500zł gtx 960 4gb + i5 4460 sam taki mam i jestem zadowolony. Albo zamiast nowego gtx 960 to w tej samej cenie gtx 970 używany z gwarancją. Na allegro widziałem za 900zł :)

Karol, a jeżeli mam taki sprzęt:

AMD Radeon HD 7700 Series  R7770 1GB GDDR5

Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80662I36100)

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FB/8) + moja pamięć jedna kostka 2GB co daje 10GB

Czy będzie to chodziło na podobnych ustawieniach? :) 

1 godzinę temu, Tyrciu napisał:

Karol, a jeżeli mam taki sprzęt:

AMD Radeon HD 7700 Series  R7770 1GB GDDR5

Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80662I36100)

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FB/8) + moja pamięć jedna kostka 2GB co daje 10GB

Czy będzie to chodziło na podobnych ustawieniach? :) 

Ta karta ma 1gb vramu tylko a vram jest bardzo potrzebny w gtav ponieważ z bardzo wysoką jakością  tekstur gra żre aż 3,5gb vramu (bynajmniej u mnie) i będziesz musiał  grać na niskiej jakości tekstur a tego nie polecam ponieważ tekstury najbardziej się rzucają w oko (przynajmniej mi). Weź jakąś karte w podobnej cenie.

Weź może https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-750-2gb-gddr5-128-bit-oc-2xhdmi-2xdvi-gv-n750oc-2gi-637965/ jeśli budżet Ci pozwoli.

Benchmarku tej karty w gtav nie udało mi się znaleźć ale: 

battlefield 4 chodzi w 60fps więc gtav jak najbardziej powinno :)

Jeśli budżet nie pozwoli Ci na gtx 750 to radze byle jaką inną podoabną karte o podobnej wydajności ale żeby chociaż te 2gb vramu miała. Przy kupnie gtx 750 zwróć dużą uwage na vram bo gtx 750 jest też wersja z 1gb vramu więc nie pomyl się i dokładnie sprawdź przy zakupie czy jest 2gb :)

Edytowano przez Karol Hryńczuk

Powiedz może do jakiej kwoty to Ci złoże na morele :)

Gdyby Cię interesowało to: https://www.morele.net/inventory/info/zXiEDR/

Jeśli masz już dysk, dobrą obudowe i napęd to tego nie musisz kupować. Taniej wyjdziesz jak mój kumpel bo obudowy, napędu i dysku nie wymieniał.

Tyle, że karte już mam zakupioną, a budżet mi nie pozwoli nawet na najtańszą kartę.

Tyle, że karte już mam zakupioną, a budżet mi nie pozwoli nawet na najtańszą kartę.

Z Twóją kartą powinna gra na very high chodzić ale przez te 1gb vramu będziesz mógł mieć przycinki z bardzo wysoką jakością textur

16 godzin temu, Karol Hryńczuk napisał:

Z Twóją kartą powinna gra na very high chodzić ale przez te 1gb vramu będziesz mógł mieć przycinki z bardzo wysoką jakością textur

Dzięki za odpowiedź :) 
Małe przycinki nie będą mi przeszkadzać raczej.  Może sugerujesz jakąś najtańszą płytę główną pod ten zestaw co Ci podałem?

Dzięki za odpowiedź :) 
Małe przycinki nie będą mi przeszkadzać raczej.  Może sugerujesz jakąś najtańszą płytę główną pod ten zestaw co Ci podałem?

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/ tą polecam tańszej chyba nie ma :)

Na allegro można znaleźć jeszcze taniej i nową np:

http://allegro.pl/plyta-gl-msi-h110m-pro-d-s1151-gwa-3-lata-fv-23-i6390794437.html

Lecz na allegro nigdy nic nie wiadomo, bezpieczniej wziąć z morele.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cap
      Sprawa wygląda tak. Wczoraj około 20 chcę sobie zagrać w GTA Online. Przy wejsciu do gry pisze mi cos w stylu "Twoje konto zostało zablokowane do (lipiec)". Nie było to przyjemne , bo niedawno zamówiłem Modowanie konta i bałem się że przepadnie. Godzę się z moim losem i idę grać w singla. Dzisiaj rano wstaję, wchodzę do gry i ku mojemu zdziwieniu nie widać żadnego powiadomienia o Banie. Najlepsze jest to , że dla testu, wchodzę w GTA Online i ... normalnie mogę sobie grać. Błędy w serwerach rockstar???
    • Przez Intercorder
      Czesc. Kupilem sobie takiego laptopa i zastanawiam się czy będzie działać na nim gta V, a nie chcę wydać pieniędzy po to żeby nie działało. Poniżej link:
      http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-pavilion-x360-13-u131nw-w10-srebrny.bhtml?gclid=Cj0KEQjw4cLKBRCZmNTvyovvj-4BEiQAl_sgQtUFoxtI2SEq-TJYo6jWHr3CxrnCpOlPK2oIVJL9YEEaAr1C8P8HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CIiQpcmo3NQCFcrUGAod6FgOdw
      Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    • Przez Gyros
      Uszanowanko, mam 20 lat i przyjechałem do was z małej miejscowości spod Opola.
      Szukam ludzi do wspólnej gry na luzie bez spiny. Nie obchodzi mnie ile masz lat, czy miałeś mutacje. Są tylko dwa ograniczenia, a mianowicie: nie możesz być toksyczny oraz nie możesz mieć kija w tyłku.
      Do komunikacji używam Discorda: https://discordapp.com/invite/nz7fk77
      Mój SocialClub: https://pl.socialclub.rockstargames.com/member/gyrosalone
      Pozdrawiam.