Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

GTA Forum

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zarejestruj się

Interesujesz się GTA? Dołącz do naszej społeczności na GTA Forum! Wymieniaj się wiedzą, poznawaj nowości, korzystaj z poradników i bądź na bieżąco z GTA Online i FiveM.

GTA: Online - spadki fps

Opublikowano

Witam wszystkich czytelników

Posiadam problem, z którym borykam się od długiego czasu, a dokładnie spadki fps. Nie mam słabego komputera, by ta gra mogła tak działać. Na ustawieniach średnich (zaawansowane ustawienia graficzne - wszystkie wyłączone) odnotowałem spadki nawet do 50 fps (nawet na pustej sesji). Gdy wchodzę do trybu singleplayer - okazuje się, że mogę grać na najwyżych ustawieniach w granicach nawet 100 klatek. Posiadam taki sprzęt:

CPU: Ryzen 5 2600 (OC na 4 GHz, 1,320V)

GPU: ASUS Dual RTX 2060                       

RAM: HyperX Predator RGB (2x8GB) 3200MHz 

GTA V jest teraz zainstalowana na dysku m.2 Adata xpg s40g (był wcześniej instalowany na dysku HDD i problem był identyczny)

Dodam, że każdy z podzespołów kompletnie się nie grzeje (maksymalnie 60 stopni na grafice i procesorze), zużycie procesora i grafiki nie jest wykorzystywane nawet w 50% i sterowniki są najnowsze.

Wie ktoś albo ma ktoś ma jakikolwiek pomysł, co może być przyczyną tak sporych dropów klatek?

Edytowane przez Jacoobpsx
Nie dopisałem kilku istotnych informacji

  • Odpowiedzi 5
  • Wyświetleń 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatnia odpowiedź

Najlepsi użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 godzin temu, Jacoobpsx napisał:

Witam wszystkich czytelników

Posiadam problem, z którym borykam się od długiego czasu, a dokładnie spadki fps. Nie mam słabego komputera, by ta gra mogła tak działać. Na ustawieniach średnich (zaawansowane ustawienia graficzne - wszystkie wyłączone) odnotowałem spadki nawet do 50 fps (nawet na pustej sesji). Gdy wchodzę do trybu singleplayer - okazuje się, że mogę grać na najwyżych ustawieniach w granicach nawet 100 klatek. Posiadam taki sprzęt:

CPU: Ryzen 5 2600 (OC na 4 GHz, 1,320V)

GPU: ASUS Dual RTX 2060                       

RAM: HyperX Predator RGB (2x8GB) 3200MHz 

GTA V jest teraz zainstalowana na dysku m.2 Adata xpg s40g (był wcześniej instalowany na dysku HDD i problem był identyczny)

Dodam, że każdy z podzespołów kompletnie się nie grzeje (maksymalnie 60 stopni na grafice i procesorze), zużycie procesora i grafiki nie jest wykorzystywane nawet w 50% i sterowniki są najnowsze.

Wie ktoś albo ma ktoś ma jakikolwiek pomysł, co może być przyczyną tak sporych dropów klatek?

To może być internet duże obciążenie w Twojej sieci oraz prędkość łącza

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Recon napisał:

To może być internet duże obciążenie w Twojej sieci oraz prędkość łącza

raczej wątpię, ponieważ mam światłowód (w załączniku wynik ze speedtestu). W innych grach sieciowych nie mam lagów (oczywiście mi chodzi o lagi z powodu sieci)

1.PNG

Opublikowano
7 godzin temu, Jacoobpsx napisał:

raczej wątpię, ponieważ mam światłowód (w załączniku wynik ze speedtestu). W innych grach sieciowych nie mam lagów (oczywiście mi chodzi o lagi z powodu sieci)

1.PNG

Nie to odpada. Ale i tak oszukują bo przesył powinien być taki sam jak pobieranie. A skąd bo miałem światłowód .

Więc szukamy przyczyny po stronie Twojego sprzętu , a mianowicie w ustawieniach sprzętowych.

W ustawieniach gry też trzeba zmienić wodotryski, które nam nie są potrzebne czyli synchronizację , zaludnienie itp. Naprawdę to może uciągnąć tylko tytan karta graficzna, a nie te obecne.

Tu masz małe co nieco i zobacz jeśli tego nie robiłeś to polecam. poradnik

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Recon napisał:

Nie to odpada. Ale i tak oszukują bo przesył powinien być taki sam jak pobieranie. A skąd bo miałem światłowód .

Więc szukamy przyczyny po stronie Twojego sprzętu , a mianowicie w ustawieniach sprzętowych.

W ustawieniach gry też trzeba zmienić wodotryski, które nam nie są potrzebne czyli synchronizację , zaludnienie itp. Naprawdę to może uciągnąć tylko tytan karta graficzna, a nie te obecne.

Tu masz małe co nieco i zobacz jeśli tego nie robiłeś to polecam. poradnik

Dzięki wielkie, dam znać, czy cokolwiek pomógł film.

Opublikowano
  • Autor

Niestety, nawet i to nie pomogło. Zoptymalizowałem system, zmniejszyłem ustawienia na średnie, wpisałem komendy do commandline i dałej podobny problem (dropy dałej występują do 50 klatek). Wszystko mi dało ok. 5 fps, nie więcej 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności.

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.