Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

GTA Forum

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zarejestruj się

Interesujesz się GTA? Dołącz do naszej społeczności na GTA Forum! Wymieniaj się wiedzą, poznawaj nowości, korzystaj z poradników i bądź na bieżąco z GTA Online i FiveM.

Spadki fps w gta online

Opublikowano

Witam! Mam pytanie, a mianowicie, czy gta online jest bardziej wymagające sprzętowo od trybu fabularnego, bo w offline mam 70-105 fps w środku Los Santos na wysokich ustawieniach z MSAA x2 i AF x16, a w tej samej lokacji w online 45-65. Jest to ogromna różnica, ale nie wiem czym jest spowodowana. Zaobserwowałem, że im mniej graczy w sesji, tym fps większy, ale jest to różnica rzędu 5-10. Tak już jest, czy to jakiś błąd.

Komputer

procesor intel core i3-8100 3.60 Ghz

Karta graficzna GTX 1060 6 gb+ włączyłem OC

płyta główna gigabyte z370 HD3

8gb RAM 2400mhz

  • Odpowiedzi 4
  • Wyświetleń 3,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatnia odpowiedź

Najlepsi użytkownicy w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeśli chodzi o fabułę to jesteś Ty i boty.

Online wygląda już inaczej tu jesteś Ty i inni gracze zależnie od wielkości danej sesji i boty. Tu coś się zawsze dzieje. Każdy z graczy w sesji jest z innego regionu z innym pingiem.

Wszystko też zależy od Twojego sprzętu i szybkości łącza Twojego i twojego dostawcy internetu. A skoro masz spadki to jak widzisz nie masz najlepszej maszyny.

Ten temat spadków FPS jest często poruszany na tym forum i nie tylko na tym. Wystarczy wpisać " spadki fps w gtav" w google i masz listę. Nawet Ci co mają mocne jak mówią komputery też odczuwają spadki. 

Komputery są od siebie różne od podzespołów po ich końcowy etap. Części wyprodukowane przez X firmę w Japonii i Chinach dla X firmy , które będą lepsze ?. Jest kila firm, a reszta to podwykonawcy , którzy oszczędzają na jakości. 

Opublikowano
  • Autor

Sprzęt jest markowy, a pytanie brzmiało "czy to normalne". Rozumiem, że w online są gracze i w ogóle, ale powiedziałem już, że liczba graczy nie robi większej różnicy. A jak gram na wysokich w offline i wszystko jest w porządku, to chciałem się zapytać, czy to normalne, że spadki obejmują aż 40 fps różnicy w online. Jeszcze dopowiem, że raz jest więcej, a raz mniej na różnych sesjach w różnych dniach i to nie ma znaczenia ile graczy jest.

Edytowane przez Malwinowicz

Opublikowano

Ja nie mam spadków w FPS. Natomiast inni tego doświadczają. Wg mnie to jest normalne bo wszystko się na to składa od połączenia internetowego po sprzęt. Nie wszystko chodzi jak w zegarku mechanicznym. Błąd w zakłóceniu np. graficznej i fps leci ty niby nie widzisz różnicy. Serwery Rockstar też mają wpływ na to wszystko.

Dla mnie będzie to normalne bo ja to rozumiem. Ty możesz mieć inne zdanie. I tak się może ten temat wałkować zobacz ile tylko jest forum tyle jest problemów tylko z FPS. 

Możesz przecież ustawić np stałe FPS jak się ustawia zobacz u wujka google 

Ja bym u Ciebie zwiększył RAM do 16GB , a najlepiej by były w dualu jeżeli masz dysk HDD to lepszym jest SSD. Wolna przestrzeń na dysku też ma wpływ , a i otwarte zbędne procesy systemu lub programów spowalniają 

Edytowane przez Recon
aktualizacja w temacie

Opublikowano
  • Autor

Właśnie chciałem dodawać RAM 16x2 bo mam 1 kostkę 8gb i wiem, że to robi różnice. Co do dysku to mam gta na HDD bo trzymanie takiego olbrzyma na SSD było by trochę kosztowne, a nie gram tylko w gta. Co do wszystkiego to dziękuje, bo dużo jest tematów o spadkach FPS, ale nie znalazłem takiego o online. Pozdrawiam!

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności.

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.